Atasun Optik  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Demet'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi

Atasun Optik Yanlış Gönderdikleri Gözlüğün İadesini Vermiyorlar

1.913görüntüleme
Demet
Demet 09 Kasım 2020 22:13

29 Ekim günü eşime doğum gününde vermek üzere online mağazadan rb 4179 601S9A 62*13*140 marka 830 lira değerinde bir güneş gözlüğü aldım teslimatta hediye paketi olmasını istedim. Ertesi gün kargo elime ulaştı ve ben şans eseri paketi açıp kontrol ettim ve bana gönderilenin ray ban marka numaralı bir gözlük olduğunu gördüm. Çok üzüldüm çünkü eşimin doğum gününe hediyesini yetiştiremeyecektim. Bebeğim var dışarı çıkamıyorum ve dışarı çıkıp kargoya gitmem istendi. İade kodu girmediklerinden kargoya da gidemedim. 

WhatsApp üzerinden mağazadan değişim yapabilir miyim diye sordum bana olumlu yanıt verildi. Bunun üzerine evden çıkıp Göztepe'den Bağdat Caddesi mağazasına kadar gittim. Mağaza öncelikle gözlüğü alamayacağını söyledi ve ben mağazanın kapısında bebeğim beklerken telefonla müşteri hizmetlerine ulaşmak ve ardından derdimi anlatıp kabul ettirmek için çok uzun bir süre uğraştım. 

En sonunda mağazaya teslim etmem kabul edildi. Mağazaya ürünü merkeze göndermek üzere teslim ettim. Başka hediye alacak vaktim kalmadığından tekrar aynı parayı vererek iademi alamadan bir güneş gözlüğü daha satın aldım. Bugün 9 Kasım ve ben geçen hafta müşteri hizmetlerini aradığımda bana dönüş yapılacağı söyleniyor fakat yapılmıyor. İadem de yapılmıyor. Ben gerçekten artık Atasun optikle nasıl iletişme geçeceğimi bu konuyla kimin ilgilenip çözeceğini bilmiyorum. Gerçekten bir hediye almak beni bu kadar yıpratıp yoramazdı. Atasun Optik'ten bir daha asla online alışveriş yapmam.

Gelişme
Gelişme

01 Aralık 2020 22:46

Süreç Tüketici Mahkemesi'ne İtikal etti. Yasal yollar ile hakkımızı arayacağız. Atasun Optik bizim için bitmiştir.

19 Kasım 2020 10:28

30 Ekimde online mağazadan güneş gözlüğü satın aldım. Tarafıma farklı bir gözlük ulaştı. Aynı gün gözlüğü merkez depoya gönderip iade talebi oluşturdum. Kesinlikle ne bilgi alabiliyorum ne paramı geri ödüyorlar. Asla Atasun Optik'ten alışveriş yapmayın sonrasında muhatap bulamıyorsunuz.

Demet
Demet01 Aralık 2020 22:44

Süreç Tüketici Mahkemesi'ne İtikal Etmiştir. Atasun gibi berbat bir firma daha görmedim.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler