sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Atasun Optik Darbeye Maruz Kalmadan Kendiliğinden Gözlük Takılı İken Kırılan Cam

Mustan Mustan01 Eylül 18:14

16.06.2020 tarihinde göz doktoruna muayenem sonrası uzak ve yakın okuma gözlüğü yazıldı. 16.06.2020 tarihi aynı gün ise doktorun yazdığı reçete ile Canpark AVM Atasun Optik2e gidip reçetem ile gözlük almak isteğimi ve reçetemi ibrazımdan sonra bana uygun gözlüğü denemeler sonucu hem normal hem de güneş gözlüğü olarak iki tane seçip üretime siparişi alındı. Gözlüğün garantili olup olmadığını sorduğumda bana gözlük çerçevesini ve camlarını ayar yapan personel garantili olduğunu beyan etti. 01.07.2020 tarihinde 2 hafta sonra gözlüklerim geldi ve teslim aldım garantili olduğunu bana sözle beyan ettiler gayet hoş ve gözlerimi rahatlattı.

09.08.2020 tarihinde hiç neden yokken gözlük takılı iken darbeye maruz kalmadan sağ gözlüğün camı altıda mercimek tanesi kadar dışa patlama yapıp kırıldı. 10.08.2020 tarihinde gözlüğü garanti kapsamında diye düşünerek Canpark AVM Atasun Optik yani aldığım yere gittiğimde gözlüğün sadece çerçevesinin garantili olduğunu camların garantili olmadığını beyan eden personel camları sigorta yaparsanız tamir ve değişim olur demesiyle bende bana garanti kapsamında olduğunu yaklaşık 40 gün önce aldığımı beyan ettim onlarda incelenmek üzere gözlüğü servise göndereceklerini ve cam değişiminin ücretli olacağını beyan ettiler bende değişimi kabul ettim bana servis formu ve teslim formu dahi vermeden sürecin 2 ile 3 hafa süreceğini beyan edip gözlüğü benden aldılar.

01.09.2020 tarihinde tam 3 hafta sonra gözlü gelmiş almaya gittiğimde cam değişimi ve hiçbir işlem yapılmadan garanti red formu ile bana teslim ettiler red formunda ise fabrikasyon hatası olmadığı ve camın neden kırıldığı kutucuklarında ise hiçbir ibare olmaması ile bana teslim edildi 3 hafta boyunca mağdur olarak gözlük bekledim sonuç ise kullanıcı hatası gözüyle bakmak peki kullanmayacağımız ürünleri neden para verip alıyoruz. Konunun tekrar incelenip tarafıma sağlıklı bilgi verilmesini talep ediyorum. Süreç evrakları ekte sunulmuştur.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Mustan 14 Ekim 07:34

01 eylül de şikayette bulunduğum gözlüğüm hakkında hiçbir sonuç alamadım ne arayan var ne de çözüm sunan Atasun yetkilileri insanların parasını alıp süslü sözlerle müşteri bağlayıp daha sonra kalitesiz sattıkları ürüne sahip çıkmayıp mağdur eden bir şirket olduğunun göstergesidir insan sağlığının önemi yok demek ki insan cebinin önemli olduğu aleni belli bundan sonrası Tüketici Mahkemesi olacak tabii ki ayıp yahu ayıp hiç vicdan kalmadı mı artık söylenecek söz çok ama anlayacak çözüm sunacak firma yok.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler