26 Aralık 2018
Yorum Yap
#11357654

Atasun Optik Aylardır Yarattığı Problemi Asla Çözme Yoluna Gitmiyor!

Atasun Optik aylardır yarattığı problemi asla çözme yoluna gitmiyor. Yarattıkları mağduriyeti aylardır düzeltmeyen, ciddiyetsiz ve iş etiği olmayan bir firma. Atasun Optik Nautilus şubesinden satın aldığım gözlük camlarını yine Atasun Optik’te aynı şubede yaptırmaya karar verdim. antirefle özelliği bulunmasını özellikle istemediğimi belirtmeme rağmen 130 TL ücret alınarak antirefle özelliği olan ve camında Mavi ışık yansıtan bir gözlük cami yaptılar.


Yurt dışında öğrenciyim ve zamanım olmadığı için gözlüğü değiştiremeden yurt dışına çıktım. Bu süre zarfında cam kalitesizliği ve yansıyan ışık yüzünden derslerimden geri kaldım. Gözlüğü takmak mümkün değil gözünüzün içine sürekli ışık doluyor ve karşınızdaki kişi gözlüğe baktığında sadece ekran yansımaları görüyor. Bu durum telefonla bildirildi ve yetkili kişi değişim süresinin 1 ay olduğunu fakat yurt dışında olduğum için dönünce değişim yapılacağını söyledi. Bu sebeple döndüğümde gözlüğü yeniden kendilerine verdim.


Değişim yapılacağı iddia edilen cam için tarafımdan yeniden 130 lira istendi ve ben bir kez daha bu firmaya güvenme gafletinde bulunarak yine bu tutarı ödedim. Yeni gelen gözlük cami nasıl mı? Israrla ekranda ışık yansıtmayan, normal bir cam istiyorum denilen gözlük bu sefer de yeşil ışık yansıtıyor. Yarattıkları mağduriyet ve gözlüğü kullanamamam bir tarafa, uyduruk camlar için harcadığım 260 lira bir tarafa, sattıkları gözlüğü kullanıcının ölçülerine göre bile ayarlamayan, ayarı yapıldı mı denildiğinde geçiştirip başlarından savmaya çalışan ciddiyetsiz ve yanına yaklaşılmayacak bir firma.


Bu iki camın da tarafıma acilen iadesini ya da normal ve ışık yansıtmayan bir cam ile acil bir şekilde değişimini talep ediyorum denildiğinde gözlük camlarını incelemeye alınacaklarını söylüyorlar. İncelemeye alınacak bir durum yok, kaldı ki yukarıda da belirttiğim gibi yurt dışında öğrenci olduğumdan dolayı inceleme sonucu bekleyebilecek kadar vaktim yok. Gözlüğe baktığınızda zaten neyin ne şekilde yansıdığı gözüküyor. Buradaki hata benim üzerine basa basa ışık yansıtmasın dediğim halde ısrarla ışık yansıtan gözlük verilmesidir. Tüketici Mahkemesi'ne başvurup bu sürece oradan devam edeceğimi ve bu bilgiyi paylaşabileceğim kadar çok ortamda paylaşacağımı kendilerine bildiririm.

Ecem Ecem 6.322 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Atasun Optik Temsilcisi18 Ocak

    Değerli Müşterimiz, Tarafımızdan detayları görüşmek için aradık ancak ulaşım sağlanamamıştır. İlgili Atasun Optik bayisi tarafından işleminiz ile ilgili yardımcı olunduğu bilgisi teyit edilmiştir. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Saygılarımızla. Atasun Optik Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları