Atasun Optik 6 Gün Önce Aldığım Gözlüğü İade Almamaları!

Hilal Hilal12 Eylül 23:47

Atasun Optik'ten 06.09.2020 tarihinde kendi markalarına ait bir güneş gözlüğü aldım. Reyondaki güneş gözlüğünü dener denemez hoşuma gitti, satın aldım. Satış danışmanı reyondaki gözlüğü paketledi ve bana verdi. Eşim biraz bir tarafının eğri olduğunu söyledi, ancak satış danışmanı eğri değil deyince güvendim ve yüzümde de bir şey fark etmeyince aldım. 

Satarken zaten 7 gün iade hakkınız var, zaten bu marka bizim markamız, sizin hatanız bile olsa her zaman arkasındayız, iade süresi geçse bile 30 gün içinde değiştiririz de dediler. Bir gün denedim ve kenarlarının çok gevşek, eğri ve kalitesiz olduğunu fark ettim, kutusuna koydum. Yaşadığım ilçede şubesi bulunmadığı için; ancak hafta sonu şehre gelebildiğim için bugün iade etmek için yolumun üstündeki başka bir Atasun Optik şubesine gittiğimde bunu bizden almadınız biz iade alamayız, aldığınız şubeye gidin dediler. 

Derdimi gözlüğün kenarları çok gevşek diyerek anlatmak istediğimde ise, bakın her gözlük böyledir dediler, en yakın gözlüğü alıp bana kanıtlamaya çalıştılar ama gevşek değildi. Bu gevşek değil dediğimde, harikasınız, çünkü bu metal, bir de sizinki gibi kemik çerçeveye bakalım dediler, diğer gözlükte de gevşeklik yok dediğimde ise, bu sefer de bunda da sorun yok çünkü bu 400 TL sizinki 250 TL dediler, şaka gibi! Sonra da camı çizik dediler ve aldığım şubeye yönlendirdiler o sırada aldığım şubeyi arayıp sorunu söylediler. 

Aldığım şubede de çizik deyip iade almak istemediler, bu ürün 6 gün kutuda durdu ve zaten bu gözlüğü bana reyondan verdiler. 1 saat dil döktüm rica ettim, gözlüğü satan beyefendi (Mark Antalya şubesinden ismini vermek istemiyorum) iade hakkım olduğu halde sürekli sizin hatanız, sizin hatanız, ürünü biz size böyle vermemişizdir dedi ancak ben ürünü kutusundan bile çıkarmadım, beyefendi gözlüğü reyondan alıp kutuya koydu. Gözlüğün kenarları gevşek ve kalitesiz olduğu için değiştirmek istediğimi söylediğimde garantiye gönderip yaptırabiliriz ya da başka bir marka ile fiyat farkı ile değiştirebiliriz diye ısrar ettiler ve hiçbir şekilde iademi kabul etmediler. 

Ben zaten hizmetten ve Atasun Optik'in satış politikasını beğenmediğimden ürünü iade etmekte daha da ısrarcıyım, çünkü müşteri Atasun için malı satana kadar değerli, sattıktan sonra bir problem olduğunda hiç kıymetli değil! Bir de utanmadan sürekli iade etmek isteyen müşterilerimizle tartışıyoruz dediler. Tartışırsınız çünkü her zaman arkasındayız dediğiniz ürünü 7 gün koşulsuz iade dediğiniz halde almıyorsunuz! Çözüm üretin lütfen!

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler