19 Ekim 2017 #9705165

Asus T300 Chi Cihazı Aldığımdan Beri Pil Göstergesi Hiç %100'ü Göstermedi

- 22. Eylül 2017’de gönderdiğim mesaj:
Cihazımı 10.09.2017'de satın aldım. Aldığımdan beri pil göstergesi hiç %100 ü göstermedi. Genelde %80 veya %82 gibi "kullanılabilir, (prize takılı doluyor) " ibaresini görüyorum. Tam deşarj yaptım, statik elektriği boşalttım, bİOS güncellemesi yaptım, telefonla Asus'tan yardım aldım ancak düzelmiyor. Bunu bir sorun olarak görüyorum. Bu arada ekran koruyucu aldım, yüklediğim programlar da var. Servise göndermeli miyim? Veya servise gitmeden çaresi var mı?
Gelen cevap:
"Üründe yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili olarak aşağıdaki adımları uygulayarak ürünü test edebilirsiniz." (Yapılması gerekenler belirtilmiş).
- Belirtilen tüm hususları yapmama rağmen düzelmedi ve servise göndermem gerektiği bildirildi.
29.09.2017 tarihinde kargoya vererek gönderdim. Cihazı satın aldığımda kutudan ne şekilde çıktıysa aynı şekilde gönderdim. Arızayı aşağıdaki şekilde kağıda yazarak belirttim ve kutunun içerisine söylendiği şekilde koydum (Resmini çektim, gönderebilirim). “Aldığımdan buyana batarya hiç %100 olmadı. Her seferinde (tam deşarj olsun olmasın) farklı bir seviyede kalmaktadır. Bazen %81, %78, %82, %84 gibi. Bazen de %74, %72. Pil şarj oluyor gözükmesine rağmen batarya seviye artmıyor. Her türlü yapılabilecek denemeyi yaptım. Teknik destek ile yazışmalarım mevcut. Yine de düzelmedi. Sormak istediğiniz bir şey olursa telefonum 532. 2630174 Teşekkürler”
- Siteden onarım durumunu takip ettiğimden verilen bilginin açıklayıcı olmaması sebebiyle
10 Ekim 2017 tarihinde aşağıdaki mesajı gönderdim:
TRB2H95790 numarası ile cihazım onarım da. Durumunu sorguladığımda gönderime hazır diyor. Acaba cihaz onarıldı mi yoksa değişime mı gidecek?
Gelen cevap:
"Değerli Asus Kullanıcısı, f3N0CY100077102 seri numaralı t300chı ürününüzün tamiri tamamlanmıştır.
- Aldığım son mesaj:
"F3N0CY100077102 seri numaralı Asus notebook 03.10.2017’de tamir edilmeye başlanmıştır. Hizmet Numarası: TRB2H95790’drr. Ürününüz hakkında, genel test ve kontrolleri yapılarak donanımsal bir arıza görünmemiştir. Sistem kurulumu ve Bios güncellemesi yapılarak onarım işlemleri tamamlanmıştır. En kısa süre içerisinde tarafınıza gönderimi yapılacaktır."
Sonuç;
Yukarıdaki mesajı görünce cihazda benim söylediğim arıza tespitinin yapılmadığını anladım. Zaten Bios güncellemesi dâhil her türlü yapılabilecek şeyi yaptığımı görüşmelerde belirtmiştim.
Cihazı kargodan alıp kutuyu açtığımda, ekran ile klavye arasına konması gereken ve taşıma esnasında her iki yüzeyi de koruması gereken ince bezin konmadığını, cihazın naylonunun içine konmadığını bezin ve naylonun kutu içine rastgele atıldığını gördüm. Ben, cihazı ilk aldığım andaki şekliyle göndermeme rağmen firmanın bu şekilde paketleme yapmasından cihazın onarılmadan gönderildiğini ve sorun yaşayacağımı anladım. Cihazı açtığımda batarya seviyesi %31’deydi. Hemen şarja taktım fakat yine %78’de kaldı. Defaten tekrarladım hâlâ aynı arıza devam ediyor.


Sorularım şu:
Ben sorunu Türkçe olarak ifade etmeme rağmen firma Türkçe bilmeyen eleman mı çalıştırıyor?
Ben zaten donanımsal bir arızadan bahsetmedim. Bu sorun yazılımsal bir sorundan kaynaklanabilir veya batarya üzerindeki entegrede veya bataryada problem olabilir. Cihazın problem tespiti yapıldı mı? Yapıldıysa kim yaptı? Neye göre yaptı?
Bana “F3N0CY100077102 seri numaralı t300chı ürününüzün tamiri tamamlanmıştır. ” Mesajı neden gönderildi? Kim bu cihazın tamirinin tamamlandığını tespit etti? Geldiğinde bile batarya seviyesi %31 idi. Telefon ile bu durumu destek ünitesine bildirmeme rağmen hâlâ bana dönüş yapılmadı. Dönüş yapılsa ne olacak? Cihazı aldığımdan bu yana sorunu çözmek için uğraştığımdan bir sürü işim kaldı. Tekrar göndermem durumunda bu süre zarfında işlerimi nasıl halledeceğim? Türkiye’deki Asus’un yaklaşımı belli oldu. Tüketici olarak hakkımı uluslararası Asus ve şikayet siteleri dahil her yerde arayacağım. Hukuksal olarak çözeceğim.

Ufuk 1.515 Okunma

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön