19 Ocak 2015

Asus Zenfone 6 Hala Serviste!

13.12.2014'te alınan ilk güncellemesinde sorun çıkaran Asus telefonu Vatan Söğütözü 1 haftası dolmadan götürdüm iade edemediğim gibi beni teknik servis diye adlandırdıkları fakat tek bir Asus teknik elemanı barındırmayan yalnızca aracı kurum olan Teleservice'e yönlendirdiler. Ürünü İstanbul'a 22.12.2014'te yolladım ama 20 iş günü tamir süresine rağmen ürünüm halen gönderilmedi. 6502 sayılı kanunda belirtilen ayıplı ürün olduğu kanıtlanan bu ürünün değişim/iade talebim gözardı edilip yazılım güncellemesi yapılmıştır. Bu süre zarfında yetkili işini bilen tek bir müşteri temsilciyle konuşamadığım gibi telefonu kaybettikleri söyleyen bile oldu. Firma ürünlerinin hiçbir garantisi yok yasal hakkınızdan doğsa bile.

Hande 2.118 Okunma

Cevaplar

  • Hande17 Kasım 2016

    Yasal süreç tam 2 yıl sürdü. Elimde resmi mahkeme kararı olmasına rağmen Vatan Bilgisayar söğütözü-Ankara beni 2ay oyaladıklar. Ödemeyi yapmak için bana gönderilmiş resmi belgeyi almak zorunda olduklarını ve bütün ödemeyi aldığıma dair belge imzalatmadan işlem yapmadıklarını söylediler. Bunu takip eden 15gün sonunda ödeme hesabıma faizsiz olarak yatırıldı. Çünkü dava açılırken faiz geri iade talebi yapmadığım için 2yıl sonunda param kuruş olarak geri iade oldu. Eğer böyle bir durumdaysanız size tavsiyem faiz isteyin, ayrıca ne Asus marka telefon alın ne de Vatan Bilgisayar dan ürün alın.

  • Hande26 Ocak 2015

    Bu süreçte yetkili tek bir kişi bile iletişim kurmadığı gibi firma tüketicinin bütün iyi niyetlerine karşı kayıtsızdır. Müşteri temsilcileri ve teknik elemanları sorun çözen değil sorun yaratan ve işini bilen kişiler değildir. Asla bu firmanın ürünlerini kullanmam ve yakınlarıma kullandırmam.

  • Hande26 Ocak 2015

    20 günlük servis süresinin son günü tarafıma onarılıp gönderildiği söylenen ürün, tekrar aynı ayıbı tekrarlaması üzerine bir sonraki gün ikinci kez servise bıraktım. Firmadan kesin değişim/iade talep etmeme rağmen Asus firması taleplerimi gözardı etmiştir. Son kez bütün iyi niyetimle firmaya mail yoluyla talebimi ilettim, olumsuz bir geri dönüşte konuyu elimdeki bütün kanıtlarla mailler ve ekran görüntüsünün resimleri ve konuşma kayıtlarıyla yasal sürece taşıyacağım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön