Asus Servis Arızayı Gideremedi.

Ziya Ş. |

Almış olduğum Gtx750tı Ekran kartının HDMI çıkışı düzensiz çalışmamaktadır. Bunun üzerine 2 defa Çizgi Elektroniğe gitmiştir. 1.'sinde tamir edildi denilip geri verilmiştir. 2. götürüşümde ise gpu ları değiştirilmiştir. Buna müteakip 1.5 Ay sonra tekrar aynı arızayı göstermeye başlamıştır. Çizgi Elektronik bu arada ekran kartının yetkili servisliğini bırakmış onun yerine SMS bakmaya başlamıştır.

Cihazı 3. Kez SMS tamire bıraktım 1 hafta sonra tamir edildi denilerek verilmiş bana çalıştığını gösterin demem rağmen bir resimde bakın çalışıyor denilerek iade edilmiştir. Asus müşteri hizmetleri ve Asus destek yazılı taleplerimin hiç birine cevap vermemiştir.

Etiketler :

Yetkili Servis Hizmet Kusuru Satış Sonrası Oluşan Arızalar

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ziya Ş.
  14 Şubat
  14:30

  Sonuç: Görüldüğü gibi ister Asus ister SMS İnfocomm ister Vatan Bilgisayardan en ufak bir cevap gelmemiştir.
  Ancak kendi gayretim ve çevrem ile haklı olduğum bir konuda 2 aydan uzun bir süre sonunda değişim kararı çıkartıp hakkımı elde ettim. Burada kaybeden Asus oldu artık Alternatif bir markanın süper bir ekran kartına sahip oldum. Vatan dan da artık hiçbir ürün almam. Karar verirken Tüketiciler bunları okusunlar.

 • Ziya Ş.
  03 Şubat
  08:44

  Bir Ata sözü vardır vermedi Mabut neylesin Mahmut. Asus gibi bir firmada muhakkak değerli elemanlar vardır. Ama ister Asus ister yetkili servisi on para etmez hale geldiği aşikar. 6 aylık sürede resmi olarak 6 defa servise giden üç aya yakın serviste kalan bir cihaza değişim kararı verildi ama sadece Satın aldığım yerden değiştirilecek diye gelen bir telefonun dışında en ufak bir bilgi yok. Yazıklar olsun.

 • Ziya Ş.
  06 Ocak
  18:30

  Grafik kartım Vatan Bilgisayar üzerinden tekrar Asus yetkili servisine gitti. Asus bu arada sadece benim 5-6 mail ime karşılık, şikayetiniz işleme alınmıştır mailinden başka bir şey yapmadı 26.12.2014. Dün (05.01.2015) tekrar sormam üzerine Aynen tekrarlıyorum Grafik kartının hdmı girişi temizlendi? (Grafik kartlarının hdmı çıkışı vardır girişi olanını ben daha görmedim nasıl bir girişse). Zaten 6 ay bile kullanmadan hdmı çıkışı nasıl kirlenir nasıl oksitlenir? Bu tabirler Asus ve Yetkili servisinin teşhisi. Yapıldı diye yakında geri gelecek. Herhalde artık hakem heyetine havale etmek yani yargı, tüketici mahkemesine başvurmaktan başka şansım kalmadı. Asus Türkiye hiç mi düşünmüyor bu cihaz 4-5 defa tamire gitti ve bu servis tamir için hesap çıkardı. Kaldı ki test çok basit bağla bilgisayara hdmı üzerinde monitöre bağlan bak bak bakalım monitöre uzun süre sağlıklı resim geliyor mu?

 • Ziya Ş.
  31 Aralık
  07:39

  Toplamda Asus Türkiye ye yazdığım 10-12 Mail, en az 5 Telefon görüşmesine rağmen geçen hafta aldığım cevap konu tarafımızdan inceleniyor.