24 Mayıs 2014

Asus Bilgisayarım Recovery Sorunu Var.

Asus K53SD notebook 11/06/2012 tarihinde Teknosa - Düzce'den satın alındı. 6-7 ay kadar önce Asus teknik destek sayfasında Windows 8'e yükseltme bilgileri ışığında Windows 8.1 pro yükledim ve bilgisayarın tekrar başlaması gerektiğinde başlamadı. Var olan Recovery aracı ile tekrar orijinal Windows 7 Basic'i yüklemeye çalıştım. Recovery bozulmuş.

Daha önce sistem görüntüsü, Acronis True İmage Backup, Asus AI Recovery ile oluşturduğum DVD'ler de işe yaramadı. Teknik servisle konuştum 70 TL + kargo ücreti talep ettiler. Teknosa'ya bildirdim. Teknik servise müdahale edemeyiz dediler. Dünyanın her yerinde "recovery media" satılıyorken Türkiye "biz satmayız" dedi. Lütfen yardım ediniz.

Hasan 1.264 Okunma

Cevaplar

  • Hasan04 Haziran 2014

    Asus bilgisayarda kendiliğinden var olan bir özelik olan "A I Recovery" yani DVDlere sistem yedeği alma programı vardır. Asus'dan Cansu Kaba hanım ile yazışmada bu sistemin doğru çalışmadığını ve gerektiği kadar DVD gönderip yedeği kendilerinin alıp ve doğrulayıp bana göndermelerini talep ettim ve fakat bunu da kabul etmediler. Yine aynı ezber cevap " Yapmıyoruz". Bu yazılımın doğru çalışıyor olmasından Asus sorumludur. Ama Türkiye'deki Teknik servis eski deyimle "nev-i şahsına münhasır" davranıyor ve uluslararası hizmetleri hiçe sayıyor. Asus'u anlatmaya devam edeceğim. Anladığım kadarıyla şirketin batmasını istiyorlar! Başka bir anlam veremiyorum. Sizin bildikleriniz karşındakinizin anlayabildiği kadardır demiş ya Hz. Mevlana, işte o kadar anlıyorlar. Türkiye'de bu kabil davranışlar doruğa çıkmış durumda. Kendi geleceklerini çok iyi hazırlıyorlar bu genç insanlar. Allah yollarını açık etsin. Elbet onlar da buna benzer olaylarla karşılaşacaklar ve hizmet ALAMAYACAKLAR!

  • Hasan04 Haziran 2014

    Asus dünya servislerinin sağladıkları servisi "yapmayız" diyerek cevaplıyorlar. Ancak kendilerinde bulunan "sistem yansıması"ndan geri yükleme yapıp bırakacaklarını söylüyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön