22 Ocak 2016

Asus Aldığımdan Beri Bilgisayarım Aşırı Yavaş...

2 yıl önce aldım bilgisayarı, Asus x550LB. Aldığımdan beri bir sürü sorunu var. Donanımhaber adlı siteden yardım istemek için bir konu açtım. Buraya sığmadığı için resim olarak ekliyorum sorunları. Amacım hiçbir markayı/kurumu kötülemek değil. Her gün bu sorunları yaşıyorum ve yardım istiyorum.

Arda 516 Okunma

Cevaplar

 • Arda23 Ocak 2016

  19-İnternet kablosu takılan yer sıkıntılı, kabloyla baglanamiyorum internete.

 • Arda23 Ocak 2016

  14-Bilgisayarda klasörlerde gezinirken kilitleniyor bilgisayar. 15-Bazen rastgele bir oyun açınca bir daha düzelmemek üzere donuyor. Sonuç:Bataryanın çıkarılması. 16-Sürekli CPU ya da RAM kullanımı %100 oluyor. 17-Sürekli PC dönüyor ve görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası alıyorum. 18-Klavyede + tuşu çalışmıyor.

 • Arda23 Ocak 2016

  10-Twitch yayınları izlerken bilgisayar kasıyor ve yayın donuyor. İnternetle ve flash playerla ilgili bir sorun değil bu. 10 mbit internetle donuyor. 11-Touchpad, çoğu zaman klavyeden kilidini açmış olsam bile çalışmıyor. 12-Güncellemeleri kapatmama rağmen güncelleme yapmaya devam ediyor ve kaçınılmaz son:%100e gelerek donuyor ve 10 saat beklememe rağmen düzelmiyor. Sonuç:Batarya çıkarılır. 13-Fazla yüksek donanımlar istemeyen League Of Legends adlı oyunda sürekli donuyor bilgisayar. Bu sorun lagla alakalı değil, multiplayer olmayan bir oyunun donması gibi donuyor.

 • Arda23 Ocak 2016

  5-Bilgisayarda bir oyun vb. Açayım hoparlörden gelen ses cızırtılı çıkmaya başlıyor. 6-Güncelleme sıkıntısı var, güncelleme yaptığı zaman %100de takılı kalıyor. Gece bırakıyorum öğlen eve geldigimde bir bakıyorum hala %100'de kalıyor. 7-video izleyemiyorum. Evet yanlış duymadınız Youtube.com, dizi izleme siteleri, Facebook gibi yerlerde videolar aşırı kasıyor ve donuyor. İnternetim hızlı, flash player güncel. 8-Bilgisayarı yoran hiçbir uygulama olmamasına rağmen, arada sırada fan aşırı hızlı ve gürültülü çalışmaya başlıyor. Bu durumda anormal olan şey ise bu durum soğuk-sıcak havada farketmiyor. 9-Görev çubuğundan ses açmaya çalışıyorum, çoğu zaman bilgisayar kilitleniyor ve yeniden başlıyor.

 • Arda23 Ocak 2016

  1-Bilgisayar çok kasıyor, masaüstünü kullanamıyorum. Sağ tık yapınca 20 saniye bekliyorum ondan sonra menü açılıyor, çoğu zaman kilitlenip kalıyor bilgisayar. 2-Opera, firefox, chrome, yandex Browser gibi tarayıcıların hepsini kullanıyorum, hepsinde de kasıyor. 3-İnternetle ilgili olan donanımları sıkıntılı, genel olarak bir lag sorunum var. 5 ayrı yerde denedim 5indede internet çok yavaşdı ve lag sıkıntısı vardı. Diğerleri çatur çutur bağlanırken ben zar zor giriyordum. 4-Bazen 2 yıldır kullandığım internete ait modemi görmüyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön