21 Kasım 2017 #9804542

Assist Teknik Servisi Boş Yere Paramı Aldı

2007'de almış olduğum No.Frost Profilo buzdolabımın alt bölmesi soğutmuyor diye 07/10/2017 tarihinde servisi arayıp kayıt yaptırıp 10/10/2017 tarihinde gelmelerini istedim. Buzdolabın fişini elektrikten çektim. 10/10/2017'de gelen teknik servis elemanı (5717 kodlu Z**). Buzdolabın derin dondurucu kısmını açtı elektronik bir cihazla ölçüm yapıp hemen ana kartta sorun varmış gibi ana kartını değiştirdi. Nereden anladın ana kartta sorun olduğunu dediğim de? Büyük ihtimal sorun bundandır dedi. 400 TL ana kart ücreti aldı. Bende sorun tekrarlarsa ne yapacağız dediğimde ana kartın bir yıl garantisi var dedi. Dikkatimi çeken ana kartı değiştirirken ana kartı mutfaktan aldı dışarı servis arabasına gitti yenisini getirmek için ambalajsız olarak elinde sanki götürdüğü ana kartı geri getirdi. Ben çıkarttığı eski ana kartı istediğimde onu merkeze göndermek zorundayız diye göstermedi bile.


Aynı sorun bir ay sonra tekrarladı. Yukarıdaki çağrı merkezini aradım üç kez kayıt yaptırdım. Her seferinde beni oyaladılar bir hafta boyunca. Sonunda ilk gelen teknik servis elemanının bana geleceği gün beni aradığı telefon numarasını telefonumda geçmiş çağrılardan buldum onu aradım. 16/11/2017 tarihinde gelirim dedi. Bu tarih de akşam 19:30 Servis elemanı Z** geldi. Bana ben gelmeden bir gün önce dolabın fişini çek demiş bende çekmiştim.


Z*** dolabın derin dondurucu bölümünün için söküp alt bölümünü baktı ve sensörün de sorun var dedi. İki üçü caklı 20 cm bir kabloyu çıkarttı. Çırağına git arabadan bu kablodan getir dedi. Çırak o kablonun olmadığını söyleyince: benim dolaptan çıkarttığı kablo ve eski bir kabloyu ek yapıp dolaba takti. Buzdolabı normale döndü. Bu durum üzerine servis elemanına ben: Sorun ana kartta değilmiş benden yok yere 400 TL aldınız dedim.


Bana ilk geldiğimde dolap çalışır durumda olduğundan sorunu bulamadım dedi. Bende ilk geldiğinde dolap 3 gündür fişi çekikti diye hatırlattım kendisine o zaman hatırladı. Yüzü kızardı. Ben kendisine ben senin ana kartı değiştirdiğine inanmıyorum dedim her türlü hakkımı arayacağım söyledim. Kendilerinden şikayetçi olacağımı ve o verdiğim parayı geri iade alacağımı söyledi. Sonuç ve istem: para iadesini yapılmasını arz ederim.

Nuri 2.133 Okunma

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön