Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Aslızan Estetik Ve Güzellik Merkezi ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Seda sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
2 Destekçi

Aslızan Estetik Ve Güzellik Merkezi Anketine Orta Puan Verdiğim İçin Seanslarım İptal Edildi

1.422
Seda
Seda 13 Aralık 2022 20:44
Aslızan Estetik Ve Güzellik Merkezi Anketine Orta Puan Verdiğim İçin Seanslarım İptal Edildi

İşletmeyle ilgili başıma gelen komik ve saçma durumu paylaşmak istiyorum ki insanlar anket doldurduklarında başlarına ne geleceğini bilsin. Buradan hem lazer hem de cildim için paket satın aldım. 9 Aralık cuma akşamı yüz lazer seansım vardı gidip seansımı yaptırdım. Daha önce seansıma girmeyen biri yaptı seansı ve biraz deneyimsiz olduğunu fark ettim. Seanstan memnun ayrılmadım. Çıktığımda başka birinden seans almak istediğimi belirtecektim ancak o sırada seansa giren çalışan yanımızda dikilince onu mahcup etmemek adına bir şey demedim.

Daha sonra konudan bağımsız üst kata cilt işlemlerine çıktım çünkü cildimde lazerden sonra birkaç sivilce çıkmıştı. İşletme sahibiyle sivilce sebepleri vs konuştuk. Eve geldiğimde Aslı zan estetik ;" memnun kaldınız mı? Puanlamak için link " şeklinde bir SMS geldi.

Bende lazer seansında yaşadığım memnuniyetsizlik sebebiyle linke tıklayarak 5 yıldızdan 3 tanesini doldurup gönderdim. (İdare eder demekmiş ) Yarım saat sonra bir numara aradı beni ; -Seda hanım bir anket doldurmuşsunuz, olumsuz puan vermişsiniz sebebini öğrenebilir miyim? -tabi aslı hanım, şöyle ki daha önce seansıma giren arkadaşlar şöyle iyiydi böyle iyiydi ama bu kez şöyle şöyle oldu diye tek tek anlattım.

-Seda hanım madem olumsuz bir deneyim yaşadınız, neden benim yanıma geldiğinizde anlatmadınız biz size telafi seans yapardık söyleseydiniz, siz ankete olumsuz puan vererek bize acımasızlık yaptınız o puanlar internette yayınlanıyor ve bizim puan ortalamasını düşürüyor ( gergin sinirli) - aslı hanım ben acımasızlık yapmadım, ne yaşadıysam ona göre objektif bir şekilde puan verdim, hem ben nereden bileyim o puanların nerede yayınlandığını? Siz göndermişsiniz bende yaptım

-Peki Seda hanım o zaman memnun kalmadığınız bir hizmeti almaya devam etmeyin, biz sizin kalan bütün haklarınızı hesaplayıp iadesini hesabınıza yapalım, IBAN atın bana, gönderelim. -Peki aslı hanım, atarım IBAN.

Evet yanlış okumadınız, müşterilerine aldıkları hizmetten memnun kalıp kalmadıklarını soran onlar, müşteri 3 yıldız verince sinirlenip müşterinin paketlerini iptal eden yine onlar. 13.000 TL yaptığım ödemeyi seanslarımın yüzde 80 i kullanılmadığı halde 6790 TL olarak geri yatırdılar. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum ama önemli olan insanların gidecekleri işletmeyi iyi tanıması.

Seda
Seda13 Aralık 2022 22:01

"Telafi çözüm olurdu, Reddetmişsiniz " yazılan yazı yanlıştır. Reddettiğim bir şey olmadı, siz bana seanslarınızı iptal edelim o zaman dediniz, bende size peki dedim. Bu tavrınızdan sonra tabii ki böyle bir işletmeden hizmet almak istemem. Siz bana iptal edelim diyeceksiniz ben size hayır etmeyelim mi diyeceğim? Personelinizin moral ve motivasyonunu sağlayacak olan kişi oranın yöneticisidir. Müşteriler motivasyon sağlamaz, müşteriler hizmet alır. Personeli motive etmesi gereken kişi sizsiniz. Ben değilim. Ben aldığım hizmeti değerlendirme yaparım sizde aldığınız geri dönüşlerle yolunuza devam edersiniz. Bu işin doğası budur. Sonuçlarını göze alamayacağınız anketleri müşterilerinize göndermeyin o zaman. Okuyanların takdirine bırakıyorum. Hizmet aldığınız yerleri seçerken lütfen dikkat edin.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .