26 Temmuz 2016

Arnica Dördüncü Kez Motor Yakan Süpürge!

03.11.2014 tarihinde satın alınan Arnica Bora 5000 su filtreli elektrik süpürgemiz 4. kez motorunu yaktı. Geçmişte hep yetkili servisine bırakılmıştı fakat servis fişlerinin 2 tanesi kayboldu.

Tüketici koruma yasası 6502 no'lu yasa gereğince ürünün ayıplı mal olduğu kesinleşmiştir ve aynı yasanın 11. maddesindeki ''sözleşmeden dönme'' hakkımız var. Ürünün iadesi ile ilgili süreç başlattık. Arnica merkezi bize geri dönüş yaparak ''içi pis kokuyor, motora su kaçmış'' ibaresini kullanarak ürünü garanti dışı bıraktılar.

20 metrekare halı süpürüyoruz, içindeki suyu her gün değişmek zorunda değiliz. Motora su kaçmışsa bunun sorumlusu ben değilim, duşun altında motoru yıkayacak halimiz yok. Geçmişte de motor kısmından arıza yaratan süpürgeyi garanti dışı bıraktılar. Servise girişi hiç mevcut değil diyorlar fakat 3 kez girdi, bir tanesinin fişi duruyor. Bunu bile kabul etmiyorlar.

Çağlar 5.644 Okunma

Cevaplar

  • Çağlar26 Temmuz 2016

    Sn... Yetkili, süpürgenin kullanım hatası ne olabilir? Süpürgenin motorunu suyun altına tutacak halim yok. Motora su girdiyse bu da sizin üretim hatanızdır. Süpürme esnasında süpürgenin devrilmesi olası bir durumdur. Tasarımı buna göre yapmalısınız. Sizin üretim hatalı ayıplı malınızın yeniden teknik resimlerinin çizilmesini, çalışma sisteminin değiştirilmesini ben yapacak değilim, aR-GE bölümünüz yapsın. Duşun altına sokup motoru yıkama durumumuz söz konusu bile değildir.

  • Arnica Temsilcisi26 Temmuz 2016

    Sayın K., Ürününüz deki herhangi bir yedek parçasında teknik aksam , üretimsel kaynaklı hata ve bu arızadan kaynaklanan bir şekil bozukluğu olduğu takdirde, arıza garanti kapsamına girmektedir. Harici olarak kullanıcıdan kaynaklı arızalar garantiye girmemektedir. Yetkili Servisimizin yapmış olduğu tespit neticesinde ancak parça değişimi garanti dahili / garanti harici olarak değerlendirilip işlem gerçekleşecektir. Konu hakkında tarafınızla görüşülüp bilgilendirme yapılmıştır. Bundan sonraki görüş, öneri ve şikayetleriniz için 0850 333 27 62 Tüketici Danışma hattını kullanmanızı rica ederiz. Saygılarımızla, SENUR Elektrik Motorları San. ve Tic. A.Ş. Cihangir Mah. Dolum Tesisleri Cad. Şehit Piyade E. Yavuz Bahar Sk. No: 7 34310 Avcılar - İstanbul T. (212) 422 19 10 - (212) 422 13 30 F. (212) 422 09 29 www.arnica.com.tr www.senur.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön