19 Aralık 2014

Arnica Garantili Ürünün Arızası İçin Ücret Talep Ediyor.

5 ay önce almış olduğum Arnica Ekovita profesyonel Katı Meyve Sıkacağı arızalandı. Maltepe yetkili servisi Yavuz elektrik firmasına götürdüm. Switch arızası olduğunu belirttiler ve benden 30 TL parça ücreti istediler.

Gerekçe olarak da ürün durup dururken arızalanmazmış kullanıcı hatasıymış bu yüzden garanti kapsamına girmiyormuş. Bende durumu Arnica merkezine telefonla ilettim aynı cevabı aldım. Arnica'ya göre ürünün garanti kapsamına girmesi için kullanılmadan arızalanması gerekiyor. Ürün en fazla 20 kere kullanıldı ve ilk günkü gibi üzerinde çizik bile yok. Kutunun üzerine profesyonel yazmakla ve 3 yıl garanti yanıltmacası ile ne ürününüz profesyonel oluyor ne de firmanız.

Burak 3.586 Okunma

Cevaplar

  • Burak 22 Aralık 2014

    Servisinizi aradığımda açma kapama düğmesinin kırık olduğunu belirttiler ve ücret talep ettiler. Ben de ürünü servise sağlam teslim ettiğimi herhangi kırık bir parçanın bulunmadığını söylediğimde parçanın içten kırık olduğunu dışarıdan görünemeyeceğini belirttiler. Göndermiş olduğunuz resim ise üst kapağın fotoğrafıdır. Üst kapak kesinlikle servise sağlam olarak teslim edilmiştir ve büyük bir olasılıkla servisiniz tarafından kırılıp ücreti tarafımdan istenmektedir. Hem servis yetkililerinin hemde çağrı merkezi yetkililerinizle yaptığım görüşmelerde tarafıma olan saygısız tutumları ve iki tarafın tutarsız arıza nedenleri sunması bana hiçbir şekilde güven vermemektedir. Kesinlikle uzak durulması gereken bir firma profili sunmaktasınız. Mağduriyetimin hemen giderilmesini aksi halde yasal süreçlere başvuracağımı tarafınıza iletiyorum.

  • Arnica Temsilcisi20 Aralık 2014

    Sayın KARTAL, Garantili yedek parçanız yetkili servis tarafından kontrol edilerek arıza üründen kaynaklı ise garantili, kırık vb. durumlar içerisinde ise ya da kanıtlanabilir kullanıcı hatası tespit edilmiş ise ücretli hizmet verilmektedir. Yetkili servisimizin yapmış olduğu tespit neticesinde kırık olan yedek parça değişiminiz garanti harici olarak değerlendirilmiştir. Yedek parçanıza ait görseller ektedir. Bundan görüş, öneri ve şikayetleriniz için 0850 333 27 62 Tüketici Danışma hattını kullanmanızı rica ederiz. Saygılarımızla, SENUR Elektrik Motorları San. ve Tic. A.Ş. Cihangir Mah. Dolum Tesisleri Cad. Şehit Piyade Er Yavuz Bahar Sk. No: 7 34310 Avcılar - İstanbul T. (212) 422 19 10 - (212) 422 13 30 F. (212) 422 09 29

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön