17 Nisan 2013

Arnica Fatura İle Garanti Kapsamında İşlem Yapmıyorlar!

06/12/11 tarihinde internetten Arnica Bora 4000 elektrikli süpürge aldım. Ancak garanti belgesi gelmedi, sadece faturası var. Son dönemde normal başlığı süpürürken borudan çıkıyor, başlık gevşemiş. Servise götürdüğümde aparatların 6 aydan sonra garanti dışında olduğu söylendi. Garanti şartlarında böyle birşey olmadığını söylediğimde fatura ile işlem yapmadıklarını mutlaka garanti belgesi olması gerektiğini söylediler.

Firma merkezini aradım, onlarda aynı şeyi söylediler. Oysa bütün firmalar fatura ve cihazın seri nosu ile garanti kapsamı işlem yapıyor. Garanti belgesi yok diye ben niye mağdur oluyorum. Arnica merkez ve servis yetkilileri çok ters konuşuyorlar. Tüketici haklarına başvuracağım.

Banu 283 Okunma

Cevaplar

  • Arnica Temsilcisi17 Nisan 2013

    Sayın Banu Hanım, Yetkili Servisimiz ve Müşteri Hizmetlerinden tarafınıza verilen bilgi doğrudur. Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Bu Yönetmelik hükümlerine ve Genel Müdürlükçe onaylanmış belgeye uygun olarak hazırlanacak garanti belgesinin tasdik edilerek tüketiciye verilmesini temin etmek ve ayrıca, bu yükümlülüğün yerine getirildiğini ispat etmekle satıcı, bayii veya acenteler sorumludurlar. Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. Ancak, servis istasyonlarında yapılan onarım ve parça değişimi işlemleri sonucunda verilen fatura, bu Yönetmeliğin öngördüğü garanti şartlarını içermesi kaydıyla, garanti belgesi yerine geçer.” Bundan sonraki görüş, öneri ve şikayetleriniz için 0 800 219 67 11 hattını kullanmanızı rica eder, ürününüzü iyi günlerde kullanmanızı dileriz. Saygılarımızla, SENUR Elektrik Motorları San. ve Tic. A.Ş. Cihangir Mah. Dolum Tesisleri Cad. Şehit Piyade Er Yavuz Bahar Sk. No: 7 34310 Avcılar - İstanbul T. (212) 422 19 10 - (212) 422 13 30 F. (212) 422 09 29

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön