10 Eylül
Yorum Yap
#10885393

Arkas Otomotiv Airbagsiz Aracı Hatasız Diye Sattı!

Arkas 2. El güvencesi ile Gaziemir şubeniz den 35 a* 66** Plakalı Opel Astra aracı 2016 Ocak ayın da 43.750 TL'değerinde satın aldım. Satın alırken arkasın vermiş olduğu eksper raporunda airbagleri sağlam olarak işaretlenmişti. Aynı tarihte Arkas Otomotiv Opel Yetkili Servisinde şahsen ekspertiz yaptırdım orada da mevcut bilinen hasarları dışında herhangi bir sorun görünmedi. Her iki eksper raporunda aracın airbag leri normal çalışır durumda gözükmektedir. Gecen süre zarfı içerisinde hiçbir kazaya karışmadım. Bütün zorunlu trafik ve kasko işlemleri yine arkas sigorta tarafından yaptırdım. 29.08.2018 tarihinde airbag arıza sinyalinin yanması üzerine 04.09.2018 tarihinde Mercanlar Opel yetkili servisine götürdüm ve yapılan kontroller sonucunda aracımın airbaglerinin patlak olduğu tespit edildi. Konuyu belgeler ile birlikte Gaziemir şube 2. El satış sorumlusu ö** bey ve a** bey ile paylaştım.


Mağduriyet; Arkas Otomotiv gibi büyük bir holding güvencesi ile aldığım aracın, kaza esnasında hiçbir airbaglerin açılmayacağı, benim ve ailemin hayatını riske attığı, alırken (airbag olmayan araç) emsaline göre çok yüksek fiyatta almış olmam ve şu anki piyasa değerinin çok aşağısına satılacak olması, hayati risk taşıdığı için aracı kullanamadığım dan 1 haftadır rutin hayatımda sıkıntılar çekmem ve bu süreç ne kadar daha devam edecek bilmiyor olmam başlıca mağduriyetler im. Bu şartlar altında Gaziemir şubeniz den aracın şu anki piyasa değerinden geri alınmasını talep ettim. Bu olayı fırsat bilip hukuksal boyuta taşıyıp maddi ve manevi bir kar amacı gütmedim. Gaziemir şubeniz piyasa değerinde bu aracı geri alamayacaklarını, mağduriyetim konusunda hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını ve konuyu hukuki boyuta taşımam gerektiğini söylediler.


Daha sonra araştırmalarımı derinleştirince airbaglerin patladığı kaza anında ki sigorta ve kaskosunun yine arkas sigorta tarafından yapıldığını, 2013 yılında yapılan kazanın Tramer kaydına 2016 Kasım ayında girişinin yapıldığını tespit ettim. Benim aracı 2016 Ocak ayında aldıktan sonra ben almadan 3 sene önce yapılan kazanın ben aracı aldıktan 10 ay sonra girilmiş olması akıllarda soru işareti oluşturmaktadır. Organize bir şekilde yapıldığını düşünmeye başladığım bu konu hakkında sorumlu olan herkesten ve kurumdan şikayetçiyim.

Murat 1.134 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler