25 Ekim 2016

Ariston Indesit'in Buzdolapları, Servisi Ve Garanti Şartları Tam Bir Fiyasko!

5 yıllık bir ariston buzdolabımı hurdaya attım. Yeni bir ariston buzdolabı aldım. Bir süre sonra derin dorundurucuda arıza çıktı, servis parça değiştirdi. Bir süre sonra aynı arıza tekrarladı. Servis aynı parçayı tekrar değiştirdi. 2 ay önce aynı arıza 3.kez tekrarladı. Servis geldi yine aynı parçanın değişeceğini söyledi. Ben garanti belgesine göre dolabın yenisi ile değiştirilmesini talep ettim. Servis merkez karar verecek dedi ama arayan olmadı.

Ariston çağrı merkezini tekrar aradım. Neden cevap verilemediğini sordum, siz değişim istemişsiniz değişim yapamıyoruz. Ama garanti belgenizde aynı arızayı 1 yıl içerisinde 2' den fazla yaparsa değişir diye yazmışsınız. Yok 4 olursa değişir diye garanti belgesinde yazdıklarında inkar ettiler ve isterseniz yargıya gidebilirsiniz dediler. Hatta elimdeki servis belgesini dahi inkar edip sizin parça bir kez değişmiş dediler.

Abdurahman 529 Okunma

Cevaplar

  • Abdurahman 25 Ekim 2016

    Sayın yetkili Karakter sınırlaması olduğu için şikayetlerimin tamamını yazamadım. Çağrı merkezinizden saygısız usluplarla aldığım cevaplardan bir taneside bana aynı arızadan bir kez servis geldiği şeklindedir halbuki ayrı tarihlerde aynı arızadan gelen servisin formları elimde numaralarını verdim ama hiç oralı bile olmadılar. Ayrıca mağduriyetimin bir an önce giderilebilmesi için yasal haklarımı saklı tutarak gelin tamir edin dedim 29.09.2016 tarihinde servis tekrar geldi parça sipariş edeceklerini söylediler. Fakat bugüne kadar parçada gelmedi tamirde edilmedi bu durumu çarı merkezine ilettim aldığım cevap parça bekliyoruz 21 işgünü yasal süresi var şeklinde lakayt bir cevap oldu.

  • Hotpoint Indesit Temsilcisi25 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz; Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz ve bizim için çok değerli olan önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz konuyu araştırarak en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Ürün veya hizmetlerimiz ile alakalı her türlü bilgi,öneri ve taleplerinizi [email protected] üzerinden ya da 444 50 10 üzerinden bizlere iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Indesit / Hotpoint-Ariston Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön