Ariston Indesit Üst Tablo Çatlağı ve Garanti Sorunu.

Burhan B. |

Ariston Indesit 5 ay önce aldığım bulaşık makinesinin kapağının üst kısmında bulunan sert plastik panel iki yanından çatladı ve bir parçası kırıldı. Müşteri hizmetlerini aradım, teknik servisi gönderdiler ve teknik servis direk plastik parçaların garanti kapsamı dışında olduğunu söyledi, herhangi bir işlem yapmadı ve gitti.

Müşteri hizmetlerini tekrar aradım, bana ısrarla "plastik panel olduğu için kullanım kaynak bir sorun" (birebir kullandıkları cümle) olduğunu söylediler. Bu parça herhangi bir zorlama, darbe vb. 'ye maruz kalmamış, durduğu yerde çatlama oluşmuş. Plastiğin kalitesiz olduğu ortada, buna rağmen Indesit kafasına göre cihazın belirli parçalarını garanti dışıdır deyip sorumluluk kabul etmiyor.

Etiketler :

Garanti Kapsam Kalite-Deformasyon

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Burhan B.
  29 Nisan
  17:02

  Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti\'ne başvurumu yaptım. Sonrasında Indesit iletişime geçti fakat sorunun çözümü için herhangi bir şey yapmadı.

  Yasal sürecin sonlanmasını bekliyorum. Sonrasında bu firmadan kurtulacağım.

 • Burhan B.
  03 Mart
  14:24

  Indesit konuyla ilgili iletişime geçti ve plastik parçaların garanti kapsamı dışında olduğu iddialarını yeniledi.

  Yasalara ve ticaret ahlakına aykırı bu durumu tüketici hakem heyetine şikayet ederek ürünün iadesini talep edeceğim. Bundan sonra da kesinlikle herhangi bir Ariston- Indesit ürünü almam. Açık ve net bir şekilde üretim kalitesizliğinden kaynaklanan, bu kadar basit bir hasarı bile gidermiyorlar.

 • 27 Şubat
  09:43

  ‘’Sayın ilgili

  Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır.
  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla
  Hotpoint Ariston - Indesit
  Tüketici Hizmetleri
  444 50 10 ‘’