10 Mayıs 2013

Ariston Indesit Buzdolabında Çatlak!

13 yıldır tüm beyaz eşyalarım Ariston Buzdolabımdan aldığım günden beri memnun değilim lastiklerinin parça parça olması kapı mandalının kırık olması vb. Bu sefer buzdolabımın iç arka gövdesinde büyük bir çatlak farkettik servis yetkilisi fotoğraflarını çekti ve merkeze yollayacağını belirtti.

Tüketici hatası olmadığını buzdolabının garanti süresi bittiğinden dolayı 800.00 tl ödeme karşılığında değiştirilebileceği belirtildi Buzdolabını alalı 5 yıl oldu size soruyorum tüketici hatası olmayan bu durum için neden tüketici mağdur oluyor?

Bilinçli bir tüketici olarak yasal hakkım olan ürünün değişmesi isteğime olumlu bir yanıt bekliyorum. Ariston firmasının büyüklüğüne yakışır bir karar vereceğinizi talebimin yeniden değerlendireceğinizi ümit ediyorum .

Mehtap 158 Okunma

Cevaplar

  • Mehtap14 Mayıs 2013

    Şikayetimizle ilgili olarak Ariston müşteri hizmetlerinden Orkun bey bizi arayarak problemin firma hatasından kaynaklı olduğunu kabul etti. Ancak garanti süresi dolduğundan dolayı prosedür gereği bir şey yapılamayacağını belirtti.Firmayı kınıyorum ürünlerinin kullanım süresi beş yıllıkmış beş yıl sonra buzdolabının her tarafı çatlamaya başladı..800.00 tl. ücret karşılığında satın alabileceğimizi belirttiler. Firma yetkililerine soruyorum Orkun Bey'in evet haklısınız buzdolabına sert bir cisimle vurarak çatlatmanız mümkün değil demesi ürünün hatalı olarak satılması demek değilde başka nedir? Bunun teknik bir heyet sonucu karar verilmediği sadece kendisi tarafından değerlendirildiği belirtildi. Bu müşteriye değer vermemek değilde nedir? Böylesine lakayit , müşteri memnuniyetini ayaklar altına alan firmayı şiddetle kınıyor, değerlendirmeyi taktirinize bırakıyorum. Firma kesinlikle yardımcı olmadı. Saygılarımla

  • Hotpoint Indesit Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Sayın İlgili , Tüketicimiz ile görüşülerek prosedürler hakkında bilgi verilmiştir. Saygılarımızla Hotpoint Ariston – İndesit Tüketici Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön