24 Ağustos 2013

Ariston Indesit Buzdolabım Sorunlarla Dolu!

15. 07. 2013 tarihinde Ariston Indesit taan 5v modeli aldım. Buzdolabın üst kapağı ile alt kapağının arasında kalan bölge müthiş bir şekilde ısınıyor. Dolabın alt bölmesi acayip şekilde buzlanma yapıyor. 23. 08. 2013 tarihinde yetkili servis gelip baktı. Fanında sorun varmış ve düzelttiler. Soğutma ayar düğmesini 2. konumuna getirdiler. Buzdolabı kesinlikle soğutmuyor. Isınıyor.

Ariston Indesit müşteri hizmetlerini 24. 08. 2013 tarihinde 2 defa arayıp dakikalarca beklememe rağmen ; Mersin Tomuk bölgesine ulaşamadım. Ariston Indesit yetkilileri almış olduğum buzdolabından kesinlikle memnun değilim. İade ve başka modelle farkını ödeyerek değişim hakkımı kullanmak istiyorum.

Ömer 1.445 Okunma

Cevaplar

 • Ömer'in Teşekkür Mesajı19 Ekim 2013

  Sayın Ariston Yetkilileri Geçte Olsa Sorunumu Birebir Değişim Yaparak Çözdüğünüz İçin Teşekkür Ederim.

 • Ömer 23 Eylül 2013

  Değerli Tüketici Arkadaşlarım. Ariston İndesit Taan 5V Modelinde Soğutmama ve Aşırı Buzlanma Problemi, İki Kapak Arasında Aşırı Isınma Problemi vardır. Lütfen Ürün Alacağınız Zaman İyi Araştırın. Yerli Malı Yurdun Malı Prensibinden Şaşmayın Yıllardır Piyasada Olan Firmalarımızı Tercih Ediniz. 15.07.2013 Tarihinde Aldığım 07.08.2013 Tarihinde Servis tarafından Kurulan Buzdolabımla İlgili Ariston Müşteri Hizmetleri Çözüm Üretmemiş. Ürün Elimde Patlamıştır. Müşteriyi Bıktırma Politikası Yapmışlardır. Bende Sonunda Bıktım ve Aramaktan Vazgeçtim. Buzdolabı Şuan Yazlıkta Önümüzdeki Yaz Sezonunda ikinci El Olarak Kocavezir İşmerkezinde Yarı fiyatına yeni sahibiyle tanışacaktır. Yani Buzdolabı Bit Pazarına Düşecektir. Sizde Buzdolabınızı Bit Pazarına Düşmesini İstemiyorsanız Lütfen Tercihinizi İyi Yapın.

 • Ömer 05 Eylül 2013

  Kesinlikle Memnun Değilim. Henüz Sorunumu Çözmediler. Her Aradığımda Size Dönüş Yapılacak. Deniliyor. Kesinlikle Dönüş Yok. 05.09.2013 Tarihi İtibariyle Artık Günde En Az 3 Kez Bıkmadan Arıyacağım. Sorunum Çözülene Kadar. Çok Sinir Bozucu Yaşadıklarım.

 • Ömer 27 Ağustos 2013

  TÜKETİCİ KANUNUN IKINCI KISIM Tüketicinin Korunmasi ve Aydinlatilmasi Ayipli mal Madde 4- Ambalajinda, etiketinde, tanitma ve kullanma kilavuzunda ya da reklam ve ilânlarinda yer alan veya satici tarafindan bildirilen veya standardinda veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteligi etkileyen niceligine aykiri olan ya da tahsis veya kullanim amaci bakimindan degerini veya tüketicinin ondan bekledigi faydalari azaltan veya ortadan kaldiran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayipli mal olarak kabul edilir. Tüketici, malin teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayibi saticiya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözlesmeden dönme, malin ayipsiz misliyle degistirilmesi veya ayip oraninda bedel indirimi ya da ücretsiz onarim isteme haklarina sahiptir. Satici, tüketicinin tercih ettigi bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarindan biri ile birlikte ayipli malin neden oldugu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanimdaki diger mallarda zarara neden olan hallerde imalatçi-üreticiden tazminat isteme hakkina da sahiptir. Yukarıda Belirtilen 4 Maddede Belirtildiği gibi Tüketici Olarak Beklediğim Faydayı Görememekteyim. 07.08.2013 tarihinde servis tarafından kurulan buzdalabımın iadesini başka bir ürünle farkını ödeyerek değişimi istiyorum

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi26 Ağustos 2013

  Sayın ilgili Başvurunuz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmış olup tarafınıza kısa süre içinde bilgi aktarılacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Hotpoint Ariston - Indesit Tüketici Hizmetleri 444 50 10

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön