28 Ağustos 2015

Ariston Indesit Buzdolabı Kapak Sorunu.

Garanti süresi içerisinde metalik renkli buzdolabının üst kapakta pas oluşması nedeniyle çağrı merkezini aradım servis gönderilmesini talep ettim. Üst kapağı değiştirilerek problem giderildi. Fakat yeni gelen üst kapak ile alt kapak arasında renk uyuşmazlığı oluştu. Üst kapak mat alt kapak parlak durumda.

Bunu çağrı merkezine ilettiğimde eve tekrar yetkili servis gönderip fotoğrafladılar ve haklı olduğumu değişmesi gerektiğini bildirdiler. 10 gün sonra herhangi bir işlem yapılmaması üzerine tekrar aradığımda bölge müdürlüğü reddetmiş gerekçesi ise zamanla renkler birbirine uyum sağlayacakmış. Yeniden şikayetimi bildirmeme rağmen 2 aydır yanıt yok.

Mehmet 3.219 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet 13 Ocak 2016

  Buzdolabının üst kapağı paslanmadan dolayı değiştirildi. Garanti kapsamında üst kapak değişti. Fakat gelen yeni kapağın rengi mat olduğundan alt kapakla renk uyumsuzluğu oluştu bu nedenle alt kapağında değişmesi talebinde bulundum. Yetkili servis geldi fotoğrafladı ve evet haklısınız değişmesi gerek farklı bir parça gibi görünüyor dedi. Ama bölge müdürlüğü kapağın değişimini reddetti. Bunun üzerine Tüketici hakem heyetine başvurdum ve 02/12/2015 tarihinde karar verildi. Karar " üst kapak ile alt kapak aralarında renk farkının giderilmesi için alt kapağın değiştirilmesine" kararı verildi. Bu kararı bildirmeme rağmen ariston kararın gereğini yerine getirmiyor. 1 aydır oyalıyorlar.

 • Mehmet 07 Eylül 2015

  Bu durumla ilgili yasal haklarımı kullanacağımı bildirdim ve bedeli ne olursa olsun 10 buzdolabı parası bile harcasam bu haksızlığı kabullenmeyeceğim ve müşterisini aptal yerine koyan bu firmadan hesap soracağım.

 • Mehmet 07 Eylül 2015

  Müşteri hizmetleri yetkilisi uğur bey beni bugün aradı ve yardımcı olamayacaklarını kapaklardaki renk farkının buzdolabını kullanımını etkilemediği için bu şekilde kullanmaya devam etmem gerektiğini söylediler. Müşteri hizmetlerinin tamamıyla görüştüm cüneyt, simge, esra, ayşegül hepsi bana hak veriyor ama yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Buzdolabının Garanti Şartlarındaki 4.maddede "Cihazın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması durumunda, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. " yazıyor ama yalan malzeme hatası var ama kabul etmiyorlar.

 • Hotpoint Indesit Temsilcisi28 Ağustos 2015

  Değerli Müşterimiz; Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz ve bizim için çok değerli olan önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz konuyu araştırarak en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Ürün veya hizmetlerimiz ile alakalı her türlü bilgi,öneri ve taleplerinizi [email protected] üzerinden ya da 444 50 10 üzerinden bizlere iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Indesit / Hotpoint-Ariston Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön