Ardes Öğrenci Yurdu  Yetkilerinin İstediği Ceza Tutarı

İsmail İsmail09 Eylül 15:04

Oğlumu 2019 yılında Ardes Yurdu'na kaydettirdim. Senet ödemelerimi de düzenli yapıyordum. Pandemi sürecinde Mart 202'de okullar kapanında oğlum doğal olarak eve döndü. Ama yurt yetkilileri, ne indirim yaptılar ne de senet iptali. Bütün borcu son kuruşuna kadar istediler.

Bu yeni dönemde de yeniden kayıt yaptırdık. Hatta ilk senedi de Eylül başında ödedim. 9 Eylül tarihi itibari ile güz döneminde yüz yüze eğitim iptal olunca, yurt ile yaptığım sözleşmede de yazılı olduğu gibi taahhüt iptali dilekçesi verdim. Ödediğim ilk taksitin de, taahhütnamedeki ceza tutarını karşıladığını belirttim. Bana ne deseler beğenirsiniz : benim yaptırdığım dönemdeki kayıt tutarı erken kayıt tutarıymış, normal kayıt bedeli üzerinden olan ceza tutarını ödemem gerekiyormuş, fark da 300 TL :) bunu bana utanmadan söylediler. Taahhütnamede de böyle bir ibare kesinlikle bulunmuyor.

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Sedat 3 hafta önce  

  Ardes yurtta çocuğum tam 2 yıl kaldı. Bütün ödemeleri gününde yaptım. Son dönem Corona cıkınca 1 tek senedim kaldı (1300 TL) telefon açıp dirwk ödeme rahütü istediler ödüycekmisiniz avkutamı verelim diye tehdit vari konuştular. Verin avukata dedim.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon İsmail 3 hafta önce  

  Normal sartlarda bu ücretler ödenmediği zaman hukuk tarafından ödetme cezası gelmez ama bunların mutlaka sırtını dayadığı bir dayıları vardır ki bu kadar dik kafalılık yapabiliyorlar