30 Temmuz 2019
#12352796

Ayıp, Yazık, Günah '' Arçelik Dünya Markası''

Ankara'da ikamet etmekteyim. Evimde bulunan beyaz eşya ve küçük ev aletlerimin tamamına yakını Arçelik ve B*'dan oluşmakta. Aslında bugüne kadar memnundum, ama son olay beni çok üzdü.
Kullanmakta olduğum 15- 16 yıllık 5040 nf buzdolabımın içinde bulunan gövde çatlağını fark ettim.
Ürünün uzun süredir kullanılmakta olduğunun farkındayım zaten. Bu tarz ürünlerin ayıplı ürün olarak değerlendirildiğini öğrendikten sonra başvurumu yaptım. Bu konuyla ilgili Gaziosmanpaşa servisine yönlendirildim. Servis incelemeye geldi. Hiçbir şey yapmadan 50 TL servis ücreti bile ödedim.


Fotoğraflarını çekerek merkeze model numarasıyla birlikte ilettiler. ''tse'' belgeli olan bu ürünün 10-12 yıllık olsaydı ürünün değişiminin mümkün olabileceğini fakat ''demode'' olduğunu ve bunun mümkün olmadığını hem servis hem de merkez tarafından tarafıma bildirilmiş oldu. Demek ki ürün Arçelik 5040 modeli değil, Arçelik demode modeliymiş. Bu bize servisin üslubu.


Demek ki Arçelik ayıplı ürünleri 10-12 yıl süresince üstünde taşıyabiliyormuş. Artık bunu daha net algıladım. Üstelik biz bu ürünün ücretsiz değil; ücretli değişimini talep etmiştik. Ayıp, yazık, günah ey Arçelik. Dünya markası olarak size. İnsanları size güvenmelerini sağlamak konusunda kandırmaya devam ediyorsunuz.

Tahir Tahir 4.268 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Tahir01 Ağustos 2019

    Hikaye bu yaklaşımlarınız. Evet arandım Arçelik tarafından ama kullanım süresi 16 ve üzeri yıl olduğu için hiçbir şekilde ücretli değişim talebim konusunda Arçelik'in yardımcı olunamayacak olduğu söylendi. Yani bu demek oluyor ki Arçeli -Beko bu markalardan uzak durmamız gerekliliği bir kez daha anlaşılmış oldu. Hem ayıplı ürün sat hem de yardımcı olma vallahi bu ürünlerin arkasında ne firması ne de servisleri durabiliyor. Rezillik bu, Düzenbazlık. Mağduriyet yaratmaktan başka bir şey değil de ne bu...

  • Arçelik Temsilcisi31 Temmuz 2019

    Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

Ziyaretçi Yorumları