Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Arçelik ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
Ürün Deneyim Raporu
Kullanıcıların ürünle ilgili yaptığı değerlendirmenin sonuçları.
85
Arçelik 283721 EI
Verim-Performans
8,910
Ergonomi-Kullanışlılık
8,310
Yetkili Servis
8,210
Memnuniyet ve Tavsiye
8,410

Arçelik Yetkili Servis Ücret Talebi

3.071
Numan
Numan 09 Ağustos 2022 16:30

Satın aldığım 283721 eı modeli buzdolabının taşıma işlemleri 4 Haziran günü gerçekleşti. Kapalı kutu halinde taşıma işlemi gerçekleştirilmediğinden dolayı kapakları çıkarılarak eve ® sokuldu ve orada fark ettiğimiz yazı hatası vs. Gibi sorunlar nedeniyle taşıyan kişilere bilgiler verilmişti.

Kendilerinin kuruluma gelecek kişilere bilgi vereceğini söyleyerek biz kayıt oluşturduk dediler. Yaklaşık 15 günün ardından herhangi bir dönüş olmaması sebebiyle Arçelik yetkili servisle tekrar irtibata geçtik. Kendimiz talep oluşturduk. Aynı anda 4 adet beyaz eşya siparişi verdiğimizden dolayı bazıları geç tesliminden dolayı toplu kurulum yapılacağı in 14 Temmuz tarihinde tekrar kuruluma servis elemanları geldi.

Fakat bizim daha öncesinde kapağın yönünü değiştirilmesini belirttiğimiz halde kuruluma geldiklerinde bu model için parça gerektiğini ve bunun için tekrar kayıt açılması gerektiğini bildirdiler. Biz geri dönüş yaptıracağız dediler.

Aradan tekrar 15 gün geçmesine karşın herhangi bir geri dönüş yapılmadı ve ben tekrar 9 Ağustos tarihine randevu aldım. Fakat müşteri hizmetlerinde kayıt oluşturan kişi 1 ayı geçtiğinden dolayı parçaya ek ücret alınacağını söyledi.

Parça değişimi ile ilgili gelen kişilerden (Arçelik Beylikdüzü nakliye montaj servis firmasında) ki kişiler ile gelmeden önceki görüşme esnasında kurulum tarihi ile başlayan süreçte 1 ay süre zarfında kapak parçası ücretsiz olduğunu belirtiler.

Kurulum tarihi 14 Temmuz 2022 olmasına rağmen, eve geldiklerinde üzerinde ki kodu okutup bu ürün teslimatı (kurulumu değil mağazanın teslimatı) 4 haziranda yapılmış deyip biz ürünü para ile değiştireceğiz dediler. Üstüne üstün yanlarında parça getirmediklerini belirttiler. Talebimiz hem kapak yönü değişimi olup hem de yanında parça getirmeden eve servise gelip hem de nasıl bir ücret talebinde bulunabiliyorlar.

Not: servis talep formuna sonucuna: montaj yapan ekibe yönlendirme rica tüketici ücretsiz kapı yönü değişim yapılacak diye bilgi verildi ama yapılmamış. Avcılar servisinde de bilgi alında kapı yön değişimi istemedi sadece logosunu değiştirdik dedi. Müşteri ücreti kabul etmedi, şeklinde not düşülmüş.

Ama daha önce gelen servis elimizde kapak yönü değiştirme ürünü olmadığı için şu an yapamıyoruz demişti. Kayda müşteri istemedi şeklinde düşüldü. Burada iki servisten biri yalan söylemektedir.

Servislerinizin yaklaşımı yanlış bilgilendirme yapmaları konusunda şikayetçiyim. Ücretsiz değişim yapılması konusunda acilen çözülmesini talep ediyorum.

Arçelik Logo
Arçelik10 Ağustos 2022 14:14
Ürün Deneyim Raporu
Kullanıcıların ürünle ilgili yaptığı değerlendirmenin sonuçları.
85
Arçelik 283721 EI
Verim-Performans
8,910
Ergonomi-Kullanışlılık
8,310
Yetkili Servis
8,210
Memnuniyet ve Tavsiye
8,410

Benzer Şikayetler

profile
295
2 hafta önce

Arçelik Tüketicileri Mağdur Etmektedir

2016 Yılında satın aldığım Arçelik 5088 a+++ nfy Buzdolabı ürünümün iç arka duvar kısmı kar ve buz yaptığı için yetkili servis çağırdım. Yetkili servis ürünün gövde sensörü arızasından yaptığını ve arka kısmı metal gövde olduğu için bu parçanın değişiminin mümkün olmadığını belirtti. Gelen yetkili s...

Arçelik Tüketicileri Mağdur Etmektedir
profile
356
18 Şubat

Arçelik 65881 Bulaşık Makinesi Alt Sepet Tutma Yerinin Paslanması

2017 yılında almış olduğumuz Arçelik 65881 modelindeki bulaşık makinesi ürününü satın almıştım. Alt sepetimin Elle tutup açma kısmında küflenmeler başlamış. Kullanım alanı dışı bir yer kendimden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Makineme sadece bulaşık tableti kullanıyorum. Böyle bir durumla karşılaşm...

profile
2.869
09 Aralık 2022

Arçelik Bulaşık Makinesi Sorunu

Arçelik a. Ş. Bayii Birikim Beyaz Eşya ve Dayanıklı Tüketim Malları Gıda İç ve Dış Ticaret a. Ş.'den Kasım 2021 tarihinde yaklaşık 5.000 TL'ye satın almış olduğumuz Arçelik marka 7617510177 6055 uh ı (Atlantis-B5-ULTRAHİJYEN) bulaşık makinesi kullanmaya başladığımız ilk günden beri temiz yıkamamakta...

  • profile
1 Destekçi
profile
214
05 Aralık 2022
profile
Betül sonuçtan çok memnun

Arçelik Buzdolabı Bayi Hatası!

Arçelik Buzdolabımızın (2372 cfı model) motor arızasından dolayı teknik servisle iletişime geçtik. Servis, buzdolabını alıp götürdükten sonra motor de...

profile
895
22 Kasım 2022
profile
Mehmet'in Teşekkür Mesajı

“Teşekkür ederim”

Arçelik Buzdolabı Değişimi Talebi

Van ömeroğulları Arçelik bayisinden aldığım 7 aylık buzdolabım teknik bir sorundan dolayı bozuldu. Ürünümün değiştirilmesini istiyorum. Yetkili servis...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .