Arçelik Yedek Parçası Olmayan Ürün!

Rüçhan Rüçhan18 Temmuz 2013 09:40

2006 yılında kayınpederim bize hediye Arçelik su sebili aldı. Bu sebilde geçen hafta evin sigortasını attırmaya başladı. Teknik servis ürünü aldı 1 hafta sonra hiçbir bozukluğu yok diye getirdiler. Yanlarında sebili tekrar çalıştırdığımda yine sigortaları attırdı ve tekrar götürdüler.

Bu seferde teknik servisten aradıklarında bana arızayı bulduklarını , ama sebillerin yedek parçası üretilmediği için tamir edemediklerini ; ama 1/3 fiyatına yeni sebil alabileceğimi söylediler. Bende tamam dedim ama bu seferde 2006 yılında alınan hemde benim tarafımdan değil ürünün faturası olmadan bu işlemi yapamayacaklarını söylediler. Tamir edemedikleri ürünü teslim ettiler bu sefer deposuda su kaçırıyor.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Rüçhan 20 Kasım 2013 22:51

İşlem ile ilgili hiç bir gelişme olmamıştır. Şikayetim aynen devam etmektedir.

profile-icon Rüçhan 25 Temmuz 2013 10:51

sebil geldi ama oda yeni şikayet konusu. sebil arızalandığında bana sebilin üretimi olmadığı için yedek parçası yok o yüzden tamir edemiyoruz demişlerdi. ama üretimi olmayan sebili gönderdiler. işin komik tarafı internet te 210tl olan sebili benim mağduriyetimi gidermek adına 150tl ye verdiler. bana telefonda söylenen ise en son model sebil geleceğiydi. eğer sebili tamir edebilseler 150tl tutmazdı. burada benim mağduriyetim giderileceğine fabrika stoklarını tüketiyorlar hemde tüketiciyi daha fazla mağdur ederek. tüm beyaz eşyaları arçelik olan bir tüketici olarak bundan sonra arçelik in yanından bile geçmeyi düşünmüyorum.

profile-icon Rüçhan 21 Temmuz 2013 23:14

ama tüketici hizmetleri servisinde muhakkak itileştirme yapılmalı

profile-icon Rüçhan 21 Temmuz 2013 23:13

şikayetin yayınlandığı gün aradılar ve 3 defa tüketici hizmetleri ile yaptığım görüşmeler sonucu bir çözüme ulaşmayan şikayetimin hemen çözülmesi için sebilin son model ile değiştirileceğini bunun için ufak bir fark ödemem gerektiği söylendi. farkı ödedim sebili bekliyorum.

Arçelik Logo Arçelik 18 Temmuz 2013 11:02

İlginiz için teşekkür ediyoruz Tüketicimizin başvurusuyla ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. ARÇELİK AŞ. TÜKETİCİ HİZMETLERİ 444 0 888 www.arcelik.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler