29 Ağustos 2016

Arçelik Yasal Sürede Tamir Olmayan Ürün Değiştirilmiyor

Tekrarlayan arızaları nedeniyle daha önce de içindeki stoğumuzun defalarca çöpe gitmesi gibi vukuatları olan Arçelik çekmeceli derin dondurucumuz son arızasında içindeki etleri kokutarak berbat kokan bir çöp kutusu gibi servisin yolunu tuttu. Gel zaman git zaman (29) gün sonra servis aradı ürünü yarın getireceğiz diye. Biz de bırakılan servis formunda yazan 20 günlük azami tamir süresini hatırlatarak ürünün değişimini istedik. Bizi defalarca mağdur eden cihazın değişimini Arçelik çağrı merkezinden de rica ettik. Neredeyse bir hafta oluyor. Ne arayan, ne soran var. Kurban geliyor, kışlık sebzelerin depolanma mevsimi bitiyor. Bu şikayetimiz Arçelik'i hızlandırır mı acaba?

Süleyman 320 Okunma

Cevaplar

 • Süleyman05 Eylül 2016

  Uzun bir teşekkür yaxdım. Buradan da tekrar ilgileri için Arçelik silesine teşekkür ederim

 • Süleyman'ın Teşekkür Mesajı05 Eylül 2016

  Arçelik kendine yakışanı yaparak zamanında tamir edilemeyen derin dondurucuyu yenisiyle değiştirmekle ona güvenimizi boşa çıkarmadı. 20 yıl önce tüm beyaz eşyamızı aldığımız Arçelik'ten daha 3 ay önce de çamaşır kurutma makinesi almıştık. Don yapılan ürün değişimi bu birlikteliğin daha uzun yıllar devam edeceğinin göstergesi oldu. Arçelik ve g. Müdürlükten konuyla ilgilenen Erdal bey'e Teşekkürler!

 • Süleyman03 Eylül 2016

  Maalesef beni arayan Arçelik yetkilisi 'cihazın yasal süresi içinde tamir edildiğini' ileri sürerek değişim isteğimizin reddedildiğini aktardı. Oysa yaptığım kısa araştırmada değişen yönetmelik cumartesi günlerini de iş gününden sayıldığı için cihazın serviste bekleme süresi yasal süreyi çoktan aşmıştı. Umarım karsılaştığımız bu 'tüketiciyi yanıltma çabası' sorumlu personelin kişisel bir işgüzarlığından öte kurumsal bir politika değildir! Yine umarım Arçelik yasalara saygılı, tüketiciye değer veren kurumsal bir firma gibi davranarak hatasında ısrarı bırakır ve bu iş tüketici mahkemesine taşınmadan tatlılıkla sona erer. Çünkü bir sonraki hareketimiz tüketici mahkemesine başvurmak olacak!

 • Arçelik Temsilcisi29 Ağustos 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön