09 Eylül 2016 #6419584

Arçelik Telve Kahve Makinesi Arızası

Yaklaşık 3 yıl önce Arçelik telve 3190p modeli bir kahve makinesi almıştım. Makineyi aldıktan 1 hafta sonra makine arızalandı ve servis bana yeni bir ürün verdi. Bana verilen bu ürün de yaklaşık 2 ay önce arızalandı. Makinenin bir gözü normal çalışmasına rağmen, diğer gözünde kahve yapmak için tuşa bastığımızda bir süre sonra kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor ve kahve yapmıyor. Bu nedenle makinemin sadece bir gözünü kullanabilmekteyim. Garantisi bittiğinden dolayı servisi arayıp fiyat sorduğumda ise arıza giderim ücretinin yaklaşık 150-160 TL'yi bulduğunu söylediler. Zaten ürünü 380 TL gibi bir fiyata almıştım. Neredeyse ürünün yarısı kadar olan bu servis ücreti bana çok yüksek geldi tabi ki. Arçelik müşteri hizmetlerini aradığımda bana fiyat için yardımcı olamayacaklarını söylediler. Markaya güvenerek aldığım bu ürünün tamiri için firmanın yardımcı olmasını istiyorum.

Soner 1.409 Okunma

Cevaplar

 • Soner'in Teşekkür Mesajı21 Eylül 2016

  Arçelik firmasına göstermiş olduğu ilgili tutum için sonsuz teşekkürler. Saygılar.

 • Soner19 Eylül 2016

  Bugün itibariyle Arçelik servisinden aradılar ve genel müdürlükten gelen onay neticesinde makineyi 50 TL ücret karşılığında tamir edeceklerini söylediler. İlgili ve yapıcı yaklaşımları için Arçelik firmasına sonsuz teşekkürler. Saygılar.

 • Soner17 Eylül 2016

  Arçelik yetkili servisi tarafından aradılar. Ürünü servise bıraktım. Yapılan incelemede cihazın tamir ücreti için 150 TL talep ettiler. Bu ücretin çok yüksek olduğunu belirtmeme rağmen fiyat indirimi yapamayacaklarını söylediler.ben de tamir ücreti yüksek olduğundan dolayı cihazı yaptırmadım ve geri aldım. Yeni fiyatı 360 TL olan bir cihaz için takdir edersiniz ki kimse yarı fiyatı kadar servis ücreti ödemek istemez. Arçelik firmasının daha duyarlı ve müşteri odaklı olacağını düşünüyordum. Yaşadığım bu olaylar firmaya karşı bakış açımı olumsuz yönde değiştirdi. Arçelik'ten yapıcı bir yaklaşım bekliyordum. Saygılar.

 • Soner10 Eylül 2016

  Merhaba değerli yetkili, bugün itibariyle çalışmakta olan tek gözde bozuldu. Yani şu an için makine kullanılamaz durumda. Büyük meblağlar ödeyerek, Arçelik kalitesi ve markasına güvenerek aldığımız son teknoloji olarak nitelendirdiğiniz ürünlerinizin kullanım ömrü yoksa 3 yılla mı sınırlı? Ürünlerin her arızasında ürün fiyatının yarısı kadar servis ücreti vermek sizce etik bir durum mu? Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir marka olarak mağduriyetimi gidereceğinizi umuyorum. Saygılar.

 • Arçelik Temsilcisi09 Eylül 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön