09 Ocak
Yorum Yap
#9997830

Arçelik S7424 Elektrik Süpürgemin Hiç Çekmemesi Ve Çalışırken Aniden Durması

Ben 2012 yılı 8 ayında düğün yapacağımdan dolayı ev eşyası almaya karar verip, maalesef bütün beyaz eşyamı Arçelik marka aldım. Nereden aldıysam! Zaman içerisinde işlerimizden dolayı bir müddet çoğu eşyamızı kullanmadık ama sonuçta garanti süreleri sonuçta başlamış oldu. Elektrik süpürgem ve çamaşır makinesinde hiç memnun olmadım. Çamaşır makinem ile ilgili bir kere servis çağırdım, ondanda bir şey anlamadım. Ama şu anki en büyük sorunum Arçelik s7424 elektrik süpürgemin hiç çekmemesi ve çalışırken aniden durması beni illet etti. Bununla ilgili servis aramadı, çünkü garantisi bitmiş. Yorumlara baktığımda bu süpürge ile ilgili kronik bir arıza olduğunu düşünmeye başladım. Ama nasıl bir çözüm bulacağım bilemiyorum. Arçelik mi, bir daha kesinlikle düşünmem.

Serdar 3.723 Okunma

Cevaplar

 • Serdar09 Mart

  Bugün tekrar Arçelik genel merkezden aradılar. Şikayet süreç değerlendirme formu gönderiyoruz dediler bende tamam ama benim hiçbir şekilde şikayetim ile ilgili olumlu bir adım atılmadığını ve sıkıntılarımın katlanarak devam ettiğini özellikle Ankara müşteri. Hizmetlerinde bulunan yıldız hanım ve genel merk. De bulunan hülya hanıma çok teşekkür ederim. Hakkımı helal etmiyorum... Demiştim. Ve ne zaman beni arayıp konuşsalar sinirlerim altüst oldu dedim ve bundan sonrası içinde Arçelik firması ve servisine hiç bir şekilde güvenimin kalmadığını kullandığım cihazların arıza yapması durumunda bile özel servis çağıracağımı beni arayan kişiye telefonda da söyledim.

 • Serdar23 Ocak

  Şikayetim üzerine 09/01/2018 tarihinde Arçelik'in bana gönderdiği mesajın bir kısmı; (Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.) insanlarla dalga geçer gibi bu mesajı bari yollamayın bırakın şikayet, talebimi hakkımı helal etmiyorum dedim hiç umurlarında değil biz müşterilerle dalga geçer gibi konuşan çalışanlarını bile destekleyip siz haksızsınız olayına getirip yapıcı çözüm bulmaya yönelik kimse aramamıştır. anladım ki biz bütün beyaz eşyamızı Arçelik alarak zaten hata yapmışım. Bir daha yorum yazdım ki benim gibi araştırmadan eşyasını alanlar bu halde araştıranlar bu hataya düşmesinler...

 • Serdar19 Ocak

  Tekrar merhaba 11:10 sıralarında genel merkezden arandım. Ama maalesef hiçbir sonuç yok önce servisin işini ciddiye almaması daha sonra Ankara müşteri hizmetlerin deki bayanın insanı azarlar gibi konuşması ve en sonda biraz önce genel merkezin bu olayları normal görüp onlar bizden uyarı alır demesi başka ne bekliyorsunuz zaten dedi yani herkesin yaptığı yanına kalıyor. Büyük ihtimal (tam tarihini bilmiyorum) garantisi devam eden derin dondurucum var inşallah bozulmaz çünkü garanti kapsamın dada olsa Arçelik servisine, Ankara müşteri hizmetleri ve genel merkezine hiçbir güvenim ve itimadım kalmadı. Benim sinirlerimi altüst eden ve hiç bir çözüm bulamayan Arçelik çalışanlarına özellikle Ankara müş. Hiz. Lerinde yıldız hanım ve genel merk. De bulunan hülya hanıma çok teşekkür ederim. Hakkımı helal etmiyorum... .

 • Serdar19 Ocak

  s. A 19.01.2018 08:45 saat itibariyle 4440888 numaralı müşteri hizmetlerini tekrar arayıp bana neden dönülmüyor dedim ve Ankara müşteri hiz. Arandım aranmasam daha iyiydi şikayetlerim, sorunlarım ile ilgili hiçbir şekilde yapıcı çözüm bulmaya yönelik bir üslup değil tam aksine çileden çıkaracak iddialaşacak şekilde bir konuşma oldu. Hiç anlam veremediğim noktada benim servisle olan şikayetim ile ilgilide biz onlarla konuşuruz ama bu bizim iç işimizdir size bilgi vermemiz gerekmiyor diye bir cümle kurdu bu nasıl iş ya servis ile ilgili benim mağduriyetim oluştu ben talep ettim bana neden bilgi verilmez anlamadım. Ankara müşteri hiz. Servis ve ürünle ilgili sıkıntılarım var ve bir sonuç alamayacağım anlaşıldı. genel merkezden birilerinin bu olayla ilgilenmesini rica ederim.

 • Serdar18 Ocak

  Bu nasıl bir firmaymış bu kadar şikayet var üzerinden şikayet bildiriyoruz hatta 444 0888 numaralı telefonu arayarak ta şikayetimi hem merkez hem de Ankara Gaziosmanpaşa servisi ile ilgili sıkıntılarımı ifade etmeme rağmen bir türlü tenezzül edipte aranmıyorum. Ben sabırla bekliyorum Arçelik firmasının keyfinin yerine gelmesini... Demek ki bunlarda ürünü satana kadar mış işte en büyük firmayız servis ağımız var insanın başına gelmeyince anlaşılmıyor. Siz aramayın ısrarla şikayetimi kaile almayın ama bende büyük bir sabırla bekleyeceğim... .

 • Serdar15 Ocak

  2012 yılında aldığım Arçelik S7424 Elektrik Süpürgemi aldığım yerde bunların filtreleri garantiden değiştiğini söylemişti. Aynı zamanda eski bir Arçelik servisinde çalışan arkadaşımda bu bilgiyi doğruladı. Dediğine göre bu ürünün ilk çıktığında böyle bir uygulama yapıp daha sonra garanti kapsamından çıkartmış. Tabii biz ürünü bir kere almış bulunduk. Arçelik merkezin arayacağız sizi deyip de 5 gündür aramaması hiçbir şekilde geri dönüş yapmaması da şaşırtıcı ve üzücü gözümde bu kadar büyük firma idi ama şu an maalesefffff. Siz siz olun alırken çok iyi araştırıp ismine kanmamak lazım.

 • Serdar15 Ocak

  Şikayetimi bildirdiğim den sonra merkezden aradılar cep numarası (şu an arıyorum açmıyorlar) beyefendi size ücretsiz servis göndereceğiz ona göre bakalım dediler, daha sonra dedikleri gibi servis geliyor sizin filtreniz dolmuş deyip yenisi 45 lira deyip gidiyorlar süpürgenin çalışırken aniden durması ile ilgili bir şey demiyorlar. Bugün servis arayıp merkezimizin filtre değişikliğini onaylamıyor demesi beni çıldırttı. Bende peki süpürgemin çalışırken aniden durması ile ilgili ne yaptınız demem üzerine o zaman bugün yine gelelim arkadaşlar süpürgeyi alıp o arıza ya da baksınlar diyor. Bende dedim ki benim işim gücüm yokta evde her gün sizin gelmen izimi bekleyeceğim. Dün niye bakmadınız cevap yok istemiyorum dedim.

 • Serdar10 Ocak

  Bu nasıl bir servis bu nasıl merkez beni neden merkezden birileri aramadı biz bütün beyaz eşyalarımız Arçelik ve merkez bizim gibi müşterilerin 45 TL kadar bir değerimizin olmadığını gösterdi o zaman ben ailem çevrem neden Arçelik ürünleri kullanalım yazıkkkk... .

 • Serdar10 Ocak

  Merhabalar... 09.01.2018 tarihinde bıraktığım şikayetim aynen bu Arçelik s7424 elektrik süpürgemin hiç çekmemesi ve çalışırken aniden durması beni illet etti cümlesi idi. Şikayetimi bildirdiğim den sonra merkezden aradılar cep numarası (şu an arıyorum açmıyorlar) beyefendi size ücretsiz sevis göndereceğiz ona göre bakalım dediler daha sonra dedikleri gibi servis geliyor sizin filtreniz dolmuş deyip yenisi 45 lira deyip gidiyorlar süpürgenin çalışırken aniden durması ile ilgili bir şey demiyorlar bugün servis arayıp merkezimizin filtre değişikliğini onaylamıyor demesi beni çıldırttı bende peki süpürgemin çalışırken aniden durması ile ilgili ne yaptınız demem üzerine o zaman bugün yine gelelim arkadaşlar süpürgeyi alıp o arıza ya da baksınlar diyor bende dedim ki benim işim güçüm yokta evde her gün sizin gelmen izimi bekleyeceğim dün niye bakmadınız cevap yok istemiyorum dedim mm

 • Arçelik Temsilcisi09 Ocak

  Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

Ziyaretçi Yorumları