16 Eylül 2015

Arçelik Paslanan Çelik Çaycı!

Çeyizde kullanma amaçlı çelik bir Arçelik çaycı aldım. Haliyle çeyiz olduğu için bir yıldan fazla süre kadar sonra kullanmaya başladım. Lakin 6 aylık kullanım sonunda çelik çaycının alt kısmı paslandı! Taşınma işlemleri yüzünden garanti süresi içerisinde servise götüremediğimiz çaycı için servis 80 TL gövde değişim bedeli istiyor.

Peşin aldıkları 10 TL arıza tespit ücreti var birde. 130 TL'ye aldığım ve yalnızca ay kullanabildiğim paslanması ancak üretim hatasıyla açıklanabilecek bu çaycı için benden 80 TL talep eden Arçelik'ten şikayetçiyim!

Gül 655 Okunma

Cevaplar

 • Gül'nin Teşekkür Mesajı21 Kasım 2015

  Şikayetimizde ısrarcı olmamız ve yapılan bir sürü telefon görüşmesi ve geçen uzun bir zamandan sonra Arçelik, çaycımın demliğinin ve alt kısmının paslanan çeliğini ücretsiz olarak değiştirmiştir. Baştan mağdur edilmememiz gerekmesine rağmen Arçelik'in sorunun çözülmesi için mesai harcayan çalışanlarına teşekkür ederim.

 • Gül26 Ekim 2015

  Arçelik müşteri memnuniyeti sağlamak için çaycının alt kısmını değiştirmeyi teklif etti. Ancak altı paslanan çaycının üstünün de değiştirilmesi gerekir içinde kimyasal kullanılmadığı için çay lekesinin altında pas olup olmadığını göremiyoruz. Talebimin değerlendirilmeye alınıp tarafıma dönüş yapılmasını bekliyorum.

 • Gül05 Ekim 2015

  Sorunumun çözümüyle ilgili dönüş bekliyorum halen.

 • Gül01 Ekim 2015

  Arçelik, sabahın kör saatinde arayıp size geri dönüldüğünde de cevap vermeyerek müşteri memnuniyetsizliğime bir seviye daha atlattınız. Halen bilgilendirilmeyi bekliyorum.

 • Gül29 Eylül 2015

  "Daha önce servisin yaptığı garantiniz bitmiş o yüzden ücretli işlem yapabiliriz" cümlesiyle bana geri dönüş yapan Arçelik; çelik diye sattığınız o çaycının 6 ay bile kullanılamadan paslanmasına dair bir açıklama bekliyorum tarafınızdan. Değişimi iadeyi geçtim hukuken avantajlısınız çünkü markanıza güvenmek gibi bir saflık yaptım ama siz bana şu çeliğiniz nasıl paslandı ve siz dünya markasıyız diye reklamlar yaparken bir çaydanlığınıza sahip çıkmaktan nasıl aciz olabiliyorsunuz onu bir anlatın? Bu bir "aldık nasılsa paranı istediğin kadar uğraş hiç tınmayız. " mantığı mı? Marka değeriniz de imajınız da gözümde sıfır. Arçeliği ne yapacaksın boş ver beş para etmez nasihatleri haklı çıktı. Yazık.

 • Gül16 Eylül 2015

  Özel Müşteri Departmanı çalışanı Zuhal Hanımın konuya dahil olarak mağduriyetimi yetkili birime ileteceğine dair bir bildirim almış bulunmaktayım. Sürecin; tüketiciyi ve haklarını korumaya yönelik şekilde sonuçlanıp sonuçlanmayacağını titizlikle takip etmekteyim.

 • Arçelik Temsilcisi16 Eylül 2015

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön