19 Şubat

Arçelik Meğer Akılsızmış Akıllı Televizyonum!

2012'de aldığım ve halen kullanmakta olduğum Arçelik Smart TV hiçbir şekilde Google ve Youtube.com'a girmiyor. Smart TV'de izleyebilmek için yüksek çözünürlükte abonelik yaparak daha fazla para ödediğim Digiturk Play uygulaması da yok ve yükleyemiyorum da. Sırf Smart özellikli olduğu için düz olan modeline göre fazla para verip aldığım ve Arçelik mağaza yetkilisinin son teknoloji, ömürlük televizyon olarak sattığı akıllı televizyonu akılsız olarak kullanıyorum. Bunun bir izahı olmalı, bu mağduriyet derhal giderilmeli. Yazılım desteğinin olacağı belirtilip satmış olduğunuz TV'ye yazılım desteğini kestiniz. TV'deki tek Smart özellik kumandadaki tuştan ibaret. Yerli ve milli ürün kullanmaya evet ama sizler de yerli ve milli firmaya yakışanı yapmalısınız. Arçelik televizyonum bu haliyle ayıplı bir ürün haline gelmiştir. Mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

İlker 2.238 Okunma

Cevaplar

 • İlker05 Mayıs

  Bugün servisten geldiler, değişimde Arçelik %60 değil %40 ına kadar karşılıyormuş, öncelikle bu bilgiyi vereyim. En önemlisi ve şaşırtıcı olanı ise son model Arçelik tv lerde dahi uygulama indirme özelliği yok, içinde ne varsa onunla yetinmek zorundasınız, hatta içindeki uygulamalar bile zamanla iptal olabiliyor Youtube.com örneğindeki gibi. Ayrıca sırf Digiturk Play özelliği için değişim yapmak istesem bile yapamıyorum, neden mi, Digiturk Play uygulaması Arçelik tv lerde yok. Teknolojiyi yakından değil yakan gözlüğüyle takip ediyorlar sanırım. Arçelik demek yenilik demek, Arçelik demek ye-ni-lik demeeek :) Yersen!...

 • İlker02 Mayıs

  Haklı talebimde mağduriyetimin giderilmesi adına bir sonuç alamayacağıma inandım ve bugün tekrar arayarak ücretli değişim talep ettiğimi söyledim. Servis tarafından ücretli değişim gibi bir seçeneğim olduğu ve yeni ürünün %60 ına kadar Arçelik tarafından karşılanabildiği bilgisi verilmişti fakat Arçelik markasına güvenerek mağduriyetimin en iyi şekilde giderileceğinden emindim ve böyle bir seçeneğe gerek kalacağını düşünmemiştim açıkçası. Geri dönüş yapıldığında tekrar paylaşacağım, bakalım nasıl bir süreç ve sonuçla karşılaşacağım.

 • İlker06 Nisan

  Servisten tekrar aradılar fakat ses gelmiyordu kapatıp ben aradım yeniden, telefona çıkan kişiye durumu izah ettim, öyle bir kayıt yok, yanlışlık olmasın diyor. Kimsenin birbirinden haberi yok ve ne yaptıklarını bilmiyorlar anlayacağınız. Neresinden baksan rezillik, güleyim mi ağlayayım mı. Koskoca marka değerini bu kadar mı kolay yitirir müşterisinin gözünde, bu kadar mı küçülür. Yazık!...

 • İlker06 Nisan

  Şimdi de servisten aradılar, eve servis gelecek sorununuzu çözmek için dediler. Az önce Genel Merkezden aradılar yapacak bir şey yok diye, öyle mi ben bir arkadaşlarla görüşüp size geri dönüş yapayım dedi. Birbirlerinden haberleri yok!...

 • İlker06 Nisan

  Şimdi tekrar aradılar, yapılabilecek bir şey yokmuş!... Yani Arçelik Smart TV satın almışsanız hiçbirr uygulamayı kullanamama ve yeni uygulama yükleyememe durumunu göze alacaksanız alın. Yahu tamam yoksa yok, o zaman ürününüz ayıplı ürün haline geldi, ya bunu ayıpsız ürünle değiştirin, ya ödediğim ücreti mahsup edin, farkını alarak ayıpsız ürün satın vs vs. Nasıl yapacak bir şey yok, pazardan alsam daha çok sahip çıkarlardı ürünlerine emin olun ve yine emin olun ki mağduriyetiniz, yaşadıklarınız hiççç umurlarında değil. Yani neymiş Arçelik demek yenilik demek değil rezillik demekmiş!... .

 • İlker06 Nisan

  Telefonda başkasıyla görüşme yaparken az önce aradılar, dolayısıyla bakamadım. Psikolojik olarak öyle etkilenmişim ki, eyvah şimdi ne yapacağım, kim bilir bir daha ne zaman ararlar diye sıkıntıya düştüm.

 • İlker06 Nisan

  04.04.2018 tarihinde 0546 518 51 00 numaralı telefondan yetkili teknik sorumlu olduğunu söyleyen kişi tarafından arandım, bizden tam olarak ne istiyorsunuz diye sordular. Ben de tekrar tekrar tekrar anlattım, televizyonumun Smart TV özelliğini kullanamadığımı, hiçbir uygulamanın olmadığı gibi yeni uygulama da yüklenemediğini söyledim. Hangi uygulamayı istiyorsunuz dediler, o anda Digiturk Play uygulaması geldi aklıma, güncel sorunum olduğu için, tamam biz ne yapabileceğimize bakıp size geri dönüş yapacağız dediler. bek-li-yo-rum!...

 • İlker03 Nisan

  03.04.2018 - Az önceki aramama istinaden geri dönüş yapıldı fakat 20 Şubat tarihinde servisin verdiği bilgiler verildi tekrar. 19 Şubat'tan bugüne tam 44 (kırkdört) gündür mehter takımı gibi, hatta mehter takımı 2 ileri 1 geri giderken, ben 1 ileri 2 geri gidiyorum. Sorunum çözüm birimine kadar ulaşmışken tekrar tekrar başa dönüyorum. Sonuç olarak yapılacak bir şey yok teknik bir sorun değil dediler, sorun ben miyim, açık bir şekilde ayıplı hale gelen ürünle ilgili haklı talebim karşısında dilenci konumuna düştüm, çıkar peşinde değilim sorunum giderilsin, mağduriyetim giderilsin dedim. Bunlar 13 dakika 31 saniye görüşmemden aklımda kalanlar özetle. En son bölge teknisyeniyle görüşüp sorununuzu çözeceğim, daha önceki aramalarınız gibi olmayacak sözü aldım. inşallah!...

 • İlker03 Nisan

  Halen geri dönüş sağlanmayınca 03.04.2018 tarihinde 4440888 numarasını tekrar arayarak geri dönüş yapılmadığını belirttim, tekrar kayıt aldılar ve en kısa sürede geri dönüş yapılacağını söylediler. Bekliyorum!...

 • İlker31 Mart

  29.03.2018 perşembe günü 0532 755 14 41 numaralı telefondan arandım fakat hastanede olduğum için cevap veremedim, arama motorundan numarayı sorgulattığımda Arçelik tarafından arandığımı gördüm. Sonrasında 30.03.2018 cuma günü hem müşteri Hizmetleri hem de e- mail vasıtasıyla iletişime geçerek hastanede olduğum için cevap veremediğimi ifade ederek tekrar iletişime geçilmesini rica ettim, en kısa sürede geri dönüş yapılacağı söylendi, halen bekliyorum.

 • İlker26 Mart

  Her zamanki gibi bu seferde dönüş yapılmayınca 26.03.2018 tarihinde tekrar aradım ve halen hiçbir işlem yapılmadığını öğrendim. 19 Şubat tarihinden bugüne tam 36 gündür mağduriyetimin giderilmesi adına çırpındıkça her aradığımda haklısınız en kısa sürede geri dönüş yapacağız cevapları dışında bir adım ileri gidemedim, bırakın çözümü ben aramasam geri dönüş dahi yapılmadı. Ayıplı ürün için mücadele ederken Arçelik gözümde ayıplı marka haline dönüştü vesile olanları önce Allah'a sonra Arçelik yönetimine havale ediyorum. Bu hafta da mağduriyetimin giderilmesi adına bir sonuç alamadığım takdirde Tüketici Hakem Heyeti dahil gerekli yasal işlemleri başlatacağım. Gerçekten çok yazık.

 • İlker22 Mart

  19.03.2018 tarihinde yeniden aradım, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecek dediler, halen iletişime geçilmedi.

 • İlker16 Mart

  Halen bir geri dönüş olmadı

 • İlker07 Mart

  Az önce tekrar arayarak geri dönüş olmadığını son durumla ilgili bilgi almak istediğimi söyledim. Halen incelenme aşamasında olduğunu, ilgili birime bilgi geçtiklerini, benimle irtibata geçerek son durumla ilgili bilgilendireceklerini söylediler.

 • İlker07 Mart

  Bugüne kadar herhangi bir geri dönüş yapılmadı maalesef hala bekliyorum.

 • İlker01 Mart

  Bu akşam (28.02.2017) çözüm merkezince arandım, talebimin değerlendirildiği, süreçle ilgili bilgilendirileceğim söylendi.

 • İlker28 Şubat

  Bugüne kadar herhangi bir geri dönüş olmadığı için 4440888 numaralı iletişim numarasını tekrar arayarak talebimle ilgili son durum konusunda bilgi almak istediğimi söyledim. Bilgilerimi kontrol ettiler ve son olarak dün (27.02.2018) tarihinde bir kaydım olduğunu söylediler ki dün herhangi bir görüşme yapmadım. Talebimle ilgili kaydın" Youtube.com ile ilgili bilgi verildi" yazılarak teşekkür kaydı olarak kapatıldığı söylendi. Benim talebim ne başlıbaşına Youtube.com ile ilgiliydi ne de herhangi bir şekilde teşekkür etmedim. Aksine sorunumun çözülmediğini ifade ederek, mağduriyetimin giderilmesini talep ederek, talebimi bir üst seviyeye taşıdım. Talebim tekrar alındı, inşallah bu sefer haklı talebim hızlı ve hakkaniyetli bir şekilde sonuçlanır. Ben de 9 günde 1213 kişi tarafından okunan ve takip edilen talebimle ilgili gerçek anlamda teşekkürlerimi burada hepinizle paylaşırım.

 • İlker28 Şubat

  26.02.2018 pazartesi günü Arçelik Müşteri Hizmetlerinin 4440888 numaralı telefonunu arayarak servisle yaşanan süreçle ilgili bilgi verdim ve sonuç olarak şikayetimin çözüme ulaştırılmadığını, televizyonumun ayıplı ürün haline geldiği için telafi edilerek mağduriyetimin giderilmesini talep ettiğimi ifade ettim. Talebimi alan bayan, haklı olarak böyle bir talepte bulunuyorsunuz, ilgili yöneticilerime talebinizi iletiyorum, sizinle tekrar iletişime geçilecek diyerek görüşmeyi sonlandırdı.

 • İlker23 Şubat

  Servisten bugün aradılar, televizyonuma Digiturk Play ve/veya herhangi bir uygulama yüklenebilmesinin mümkün olmadığını söylediler. Yüklü olan kullanılabilir tek uygulama olan Youtube.com uygulaması da kaldırılmış. Yani Arçelik Televizyonumun Smart Akıllı TV özelliği sadece adında kalmış. Hiç ummadığım ve Arçelik markasına yakıştıramadığım bir durumla karşı karşıyayım, televizyonum özellikleri kullanılamaz, ayıplı bir ürün haline geldi. Arçelik markasına ve müşteri memnuniyetine yakışır bir şekilde hareket edilerek mağduriyetimin giderilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini saygılarımla arz ederim.

 • İlker20 Şubat

  Arçelik Yetkili Servisi tarafından arandım, servis gelerek uygulama kurulumlarını gerçekleştirecekmiş. Ücret talep edilecek mi diye sordum, garanti süresi bittiği için arıza kaydı oluşturulup, 40 TL servis ücreti talep edilecektir dendi. Ben de televizyonumda arıza olmadığı firma veya üretim kaynaklı bir sorun olduğunu ve servisi firmanın yönlendirdiğini ifade ettim, arkadaşlar geldiğinde sizi bilgilendirecektir dediler. Sorunumun çözümü ve ücret talep edilip edilmediği ile ilgili buradan tekrar bilgilendirme yapacağım.

 • İlker19 Şubat

  İletişime geçildi, arayan kişi farklı bir şikayetiniz de varsa kayıt altına alacağım sonrasında yönetime ileteceğim dedi. Şikayetimin yazdıklarımdan ibaret olduğunu, farklı bir şikayetim olmadığını söyledim. Yönetime iletip, en kısa sürede tekrar iletişime geçileceğini söyledi. Hızlı geri dönüş için teşekkür ederim, umarım süreç aynı hızda ve memnuniyet odaklı değerlendirilip, çözüme ulaştırılır.

 • Arçelik Temsilcisi19 Şubat

  Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön