23 Haziran 2015

Arçelik Fırınım Patladı!

Eylül 2014'te almış olduğum Arçelik 9313f fırınım dün akşam üzeri çalışırken şiddetli bir gürültüyle patladı.
Mutfağa gittiğimde fırın camının buz gibi dağılıp saçıldığını gördüm.
Daha 9 ay geçmeden üstelik ağır yaralanmaya yol açabilecek şiddette bir patlama meydana gelmesi,
firma hakkında önceden edindiğim olumlu düşüncelerimde ciddi değişikliklere neden oldu.

Kazadan sonra müşteri hizmetlerini aradım ve olayı rapor ettim,
patlayan fırınla ilgili parça değişimi/tamir kabul etmeyeceğimi ve acilen yenisiyle değiştirilmesini talep ettim.
Bu şok patlamadan sonra, ürünü kullanmak istemediğimi ve can güvenliğimin olmadığını söyledim.

Az önce servis aradı gelip bakacaklar.

Eren 2.985 Okunma

Cevaplar

 • Eren'in Teşekkür Mesajı29 Haziran 2015

  Teknik servis yeni fırınımı getirip kurulumunu yaptı. Teşekkürler Arçelik!

 • Eren24 Haziran 2015

  Dünkü görüşmelerimden sonra hala geri dönüş yapan olmadı ve sabah Arçelik genel merkezi tekrar aradım. Gönderilecek yeni ürünün detaylarını ve ne zaman gönderileceği konusunda bilgi istedim. Ancak bu sefer de yeni ürünün fabrikadan çıkmasının bir haftayı bulabileceği söylendi. Nedenini anlamış değilim. Dün sabah telefon görüşmemde süreci hızlandırıp bir an önce sonuçlanmasını sağlayacaklarını söylemişlerdi. Fakat dün öğlen itibariyle şimdiye kadar işlerin pek söylendiği gibi hızlı olmadığını anladım. Telefonda durumun aciliyetini bir kez daha belirttim. Bu Ramazan ayında evde fırın patlamış vaziyette bekliyor. Arçelik'ten bir an önce bu süreci hızlandırmasını ve müşteri memnuniyetini hedef alacak şekilde sonuçlandırmasını bekliyorum.

 • Eren23 Haziran 2015

  Öğleden sonra iki kez genel merkezi ve iki kez de yetkili teknik servisi aradım ancak yeni ürünüm ve teslimi konusunda bilgi alamadım. Şuanda genel merkezin bu süreci hızlandırmasını bekliyoruz. Umarım Arçelik bu konuda bir an önce müşteri memnuniyeti konusunda gerekli çalışmaları hızlandırır ve bunun sonuçlanmasını sağlar.

 • Eren23 Haziran 2015

  Öğleden sonra da genel merkezi yeniden aradım ve yeni gönderilecek fırının hangi model olacağını sordum ve eğer alt model bir ürün gelecekse bunu kabul etmeyeceğimi belittim. Ayrıca ürünün patlamasının nedenleri konusunda da yapacakları araştırmadan sonra tarafıma bilgilendirme yapmalarını istedim. Yeni ürünün bilgileri ve değişimin zamanı konusunda bana kısa süre içinde geri dönüş yapacaklarını söyledier.

 • Eren23 Haziran 2015

  Bugün sabah Arçelik genel merkezden arandım ve konuyu takip ettiklerini söylediler. Öğleden önce de tespit için teknik servis geldi. Teknik servise olaydan hemen sonra kaydettiğim video çekimini izlettim. Kısa bir incelemeden sonra fırınım için kapak değişimi yapacağını söyledi ancak bunu kabul etmedim. Yeni bir ürün istediğimi söyledim. Çünkü yaşamış olduğumuz bu ciddi kaza sıradan bir olay değildi ve kapak değişiminden sonra cihazın tekrar patlamayacağının da garantisi yoktu. Servis personeli ayrıldıktan sonra Teknik Servis merkezinden arandım. Fabrika ile görüştüklerini ve ürünün değişimi konusunda onay aldıklarını söylediler.

 • Arçelik Temsilcisi23 Haziran 2015

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön