Arçelik Buzdolabı Tamir Edilmesi

Mustafa Mustafa21 Ekim 12:08

Muhatap olduğumuz Servis Samsun Selahiye Arçelik Servis. Nisan ayında buzdolabının alt kısmı soğutmama arızasıyla Arçelik servisini çağırdık. Servis bazı parçaların değişmesi gerektiğini söyleyerek bize 570 TL fatura çıkardı, kabul ettik. Parçalar değişildi. 15 -20 gün sonra dolap tekrar aynı arızayı verdi, servisi çağırdık. Bize dolabınızı eski olduğunu, arada bir fişini çekerek böyle idare etmemizi, başka parçada arıza olabilir bunun içinde yeni ücret isteyeceklerini ve de tekrar çağırırsak servis ücreti alacağını söyleyerek gitti. Servis merkezini arayarak durumu iletip, arızamızın giderilmesini, baştan bize başka parçalarda da arıza olabileceği bize söylemediği için ücret alınmadan mağduriyetimizin giderilmesini istedik. Uzun bekleyişin ardından dolabımız aynı servis tarafından detaylı bakım için atölyeye alındı, yaklaşık 10 gün sonra tamir edilmiştir diyerek iade edildi. 15 gün sonra dolap, tekrar soğutmamaya başladı. Tekrar hem servisi, hem servis merkezini defalarca aradık. Şikayetçi olduğumuzu, bu servise güvenmediğimizi ilettik. Bize çözüm sunmalarını istedik. Değişim isteyebilirsiniz dediler, talep ettik cevap olarak dolabın eski olduğu, değişim olamayacağı söylendi. Bizi dinleyen, arayan her muhatap olan ileteceğim demekten öte bir şey yapmadı. Sorunumuz devam ediyor. Bize çözüm sunan bir merci ile muhatap olmak istiyoruz. Bizle çalışan servise güvenimiz kalmadı. Bizim isteklerimizi merkeze iletmiyorlar, merkeze farklı bilgi veriyorlar. Dolabımızı almadıkları halde merkeze atölyede bilgisi vermişlerdi, merkezi dolabımızı almadılar diye aradığımızda dolabınız atölyede görünüyor demişlerdi. 7 aydır sorunumuz çözülmedi, gelip parçalarını alsınlar, paramızı geri iade etsinler.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Mustafa 22 Ekim 19:02

Şikayetim var'a yazdıktan sonra bizi bir bayan aradı. Buzdolabımızın 10 yıldan eski olduğu için takılan parçaların garantisi olmayacağını söyledi. Tamir için tekrar para ödememiz gerektiğini söyledi. Servis gelip parça değiştiriyor ve arıza giderilmediği halde bizden tekrar tamir için para talep ediliyor. Bu durumda servisin nasılsa garantisi yok diye uyumsuz parça takmadığı dan nasıl emin olabilirim? Takılan paranın nasıl garantisi olmaz? Ödediğim 570 lirayı niçin ödedi? İlk arıza bildiriminde şikayetim neyse, aynı sorun devam ediyor. Tamir etmediğiniz buzdolabından 570 lira aldınız ve şimdi parçaların garantisi yok diyorsunuz.

Arçelik Logo Arçelik 21 Ekim 12:19

Sevgili müşterimiz , Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888 www.arcelik.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler