05 Kasım
#12906169

Arçelik Buzdolabı Sorunu Giderilmedi

25 Eylül 2019 tarihinde Kentpark AVM Ankara 'daki Arçelik mağazasından 554271mb kodlu buzdolabı aldım. Kurulumu 26 Eylül tarihinde tarafıma sağlandı. Fakat dolabın kurulduğu günün akşamından başlayarak dolabın fişini prize takıp çalıştırdıktan sonra hem buzluk kapağını açıp kapattığımda, hem de dolap aktif hale geçtiğinde gelen yoğun bir ses olduğunu gördüm. Konuyla ilgili akşam hemen müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim.


Ertesi gün servis yönlendirilmesi sağlandı ve buzluk kapağını kapatırken yaşanan problem giderildi, diğer sesin ise normal olduğu belirtildi. Bunun aksine servis evimde iken çıkan ses ile gün içerisinde dolaptan çıkan ses seviyesi farklılık göstermekteydi. Tekrar buna istinaden servis talebinde bulundum fakat gelen serviste sorunu tespit edemedi ve işlem sağlamadan evden ayrıldı. Yaklaşık 1 ayda 6-7 kez servis yönlendirilmesi yapılmasına rağmen sorunum giderilmedi aksine artmaya devam etti. Bu 1 ay içerisinde pervanenin bir engelle karşılaşıp takılma sesi çıkarmasından tutunda, ilk gün yaşadığım buzluk kapağını kapattığımda sanki bir hortumdan su boşalırcasına çıkan sesin dolabın normal olarak çalışmadığını gösteriyor. Servisle görüştüğümde bunun normal olduğu (!) kılavuzda bunun yaşanacağını belirten yazı olduğunu söylediler. Böyle saçmalık olmaz (!)
Aldığım ilk günden bu yana yaşadığım sıkıntılardan dolayı dolabın ayıplı bir ürün olduğunu düşünmekteyim. İlgili firma Arçelik tarafından ürün değişimi talep etmekteyim ancak görüştüğüm kişilerin yaklaşımından dolayı mağduriyet yaşamaktayım.


Konuyla ilgili yaşadığım sorunlara ilişkin tarafınızdan, tarafıma geri dönüş bekliyorum.

Ardan Ardan 2.673 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Arçelik Temsilcisi05 Kasım

    Sevgili müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

Ziyaretçi Yorumları