09 Ekim
#12754523

Arçelik Buzdolabı Motoru Bozulmuş Deniliyor

Bundan 3 sene önce Altınoluk /Edremit-Balıkesir Bayinizden Arçelik buzdolabı aldım,
daha önceki dolabımızda Arçelik'ti. Bu sene yazlığı kapatmadan önce buzdolabımızın soğutmadığını görmüş eşim, hemen Altınoluk servisini aramış gelip bakmışlar, buzdolabın motoru bozulmuş değişmesi lazım, 800 TL ücreti var denmiş. Eşimde yazlığı kapatıyoruz artık önümüzdeki sene yaptırırız demiş, 50 TL servis ücreti istemişler onu vermiş servise yaptırmadan göndermiş, bundan önce kullandığım buzdolabını 1997 senesinde aldığım da hala çalışıyordu yetmediğinden, küçük geldiğinden değiştirdik, şimdiki dolap 3 yıl içinde moturu yandı deniliyor, motorunu biz nasıl yakarız, nasıl bozarız, buzdolabı aynı yerinde duruyor, her sene olduğu gibi dolabı kapatıyor, kapılarını açık bırakıp yazlığa geldiğimiz zaman çalıştırıp kullanmaya başlıyoruz, evimizde diğer elektronik eşyaları korusun diye regülatörde mevcuttur, bu durum çözmek için nasıl bir yol izleyeceğiz, illede 800 TL verip motoru yaptırmamız mı gerekiyor, bir kolaylık yapılabilinir mi?


Servis yapsak bile 6 ay garanti veririz demiş. Klima dahil diğer beyaz eşyalarımızda Arçelik'tir. Lütfen yerli markamızdan soğutmasınlar, illede bedava yapın veya değiştirin demiyorum herkes bir şey söylüyor, rezistans, termostat bozulmuş 3 kuruşluk şeyler diyorlar. Bir de birkaç yerden duyum aldım, Arçelik firması artık öyle bir üretim yapıyor ki motoru özellikle garantisi bittiğinde bozulacak şekilde ayarlıyorlar diyorlar, ben buna pek inanmak istemiyorum ama %1 de olsa kafamı takılıyor.

Kamil Kamil 1.865 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Kamil1 g

    Bir çözüme ulaşamadık ki? Niçin teşekkür edeyim

  • Kamil10 Ekim

    Arçelik ailesi olarak ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Saygılarımla,

  • Arçelik Temsilcisi09 Ekim

    Sevgili müşterimiz , Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

Ziyaretçi Yorumları