16 Temmuz 2013

Arçelik Bulaşık Makinesi Kitapçıkta Yazılan Özellikte Değil!

2 yıl önce Arçelik'in 6230HT bulaşık makinesini aldım. Tanıtım kitapçığının yanında verilen ek tanıtım kağıdında 58 dakikalık programın kurutma dahil tüm program akışını içerdiği yazıyor. Makinenin üzerinde de 58 dakikalık program var. Ancak aldığımdan beri hiçbir zaman 58 dakikada yıkamadı. Yaklaşık 1 saat 30 dakikada yıkadı.

Bu nedenle garanti süresi dolmadan bir servis çağırayım dedim. Gelen servis elemanı 58 dakikanın sadece yıkama süresini ifade ettiğini ,kurutmanın buna dahil olmadığını söyledi. Oysa dediğim kağıtta kurutma da program akışında sayılıyor ve tüm süre 58 dakika görünüyor. Şu halde servis elemanı mı konuyu bilmiyor , yoksa Arçelik bu ifadesiyle bizi mi yanıltıyor?

Üzeyir 1.986 Okunma

Cevaplar

  • Üzeyir19 Temmuz 2013

    Gelen yetkili servis elemanlarının birbirine ters açıklamalar yapması, müşteri memnuniyetini sağlamak yerine bilmişlik taslayıp tartışmaya girmeleri ve sonuç itibariyle 58 dakikalık programın fabrika şartları dışında olmasının pek mümkün olmadığını teyid etmeleri nedeniyle hiçbir şekilde memnun kalmadım. Şirketlerin etik konusunda alacakları daha çok mesafe olduğunu düşünüyorum..

  • Üzeyir17 Temmuz 2013

    Merhabalar, Bugün ikinci kez servis geldi. Geçen gelen servisin aksine bu arkadaşlar belirttiğim gibi kurutma süresinin de 58 dakikaya dahil olduğunu söylediler. Ancak verdikleri geniş izahattan anlaşıldığı üzere bu 58 dakika programı Türkiye şartlarında pek mümkün değil, fabrika koşulları için geçerli. Dolayısıyla Arçelik sadece ideal fabrika koşullarında gerçekleşen bir süreyi makinenin üzerine yazarak tüketiciyi yanıltmaktadır. Madem ki, bu fabrika koşullarında geçerli, tüketiciye normal ev koşullarında şu kadar sürede olur diyerek doğru bilgi vermeleri bir görev değil mi? Sonuç olarak Arçelik'in bu uygulaması kendilerine güvenimi kesin olarak yok etmiştir? Teşekkürler...

  • Arçelik Temsilcisi16 Temmuz 2013

    İlginiz için teşekkür ediyoruz Tüketicimizin başvurusuyla ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. ARÇELİK AŞ. TÜKETİCİ HİZMETLERİ 444 0 888 www.arcelik.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön