10 Ağustos
#12420855

Arçelik Bayiisi Tarafından Yapılan Usulsüzlük!

İzmir ili, Buca ilçesi Arçelik bayisi Garaj Ticaret'ten 13.07.2019 tarihinde yapmış olduğum alışverişte; 1 adet buzdolabı, 1 adet çamaşır makinesi ve 1 adet derin dondurucu aldım. Ürünlerimin yanında buzdolabına istinaden Arçelik'in de sitesinde de belirtildiği üzere fırın hediyesi verildi.


Ürünlerimden çamaşır makinesi ve buzdolabı yaklaşık 10 gün sonra teslim edildi. Derin dondurucu ise 11 Ağustos 2019 tarihli kurban bayramına kadar teslim edileceği sözü verildi. 5 Ağustos 2019 pazartesi günü telefon ile bayiyi arayıp teslimi ile ilgili bir sıkıntı olup olmayacağını sorduğumda "sözümüzdeki gibi bayramdan önce teslim edeceğiz" dediler. Daha sonrasında tarafıma 8 Ağustos 2019 tarihinde bayii tarafından telefon geldi ve ürünün yetişmeyeceğini ve başka bir üst model gönderip 900 TL fark istediler. Bende bunun mümkün olmayacağını ödeyecek durumum olmadığını belirttim, ancak ürün tarafıma benim iş yerinde olduğum çalıştığım bir saatte servis tarafından getirilip kurulumu yapılmış.


Garaj Ticaret'ten şikayetçiyim, hem istediğim ürün yerine başka ürün gönderip fazladan para istedikleri için (1 TL dahi vermeyeceğim), hem de hediye edilen fırını faturada fiyatla gösterip haksızlık yaptıkları için. Aldığım gün ödeme yapıldıktan sonraki verilen müşteri kartındaki yazan fiyatlar ile kesilen faturadaki fiyatlar ve ürünler farklı. Bu konuda hem yasal olan haklarımı kullanacağım hem de Arçelik genel müdürlük olarak gerekenin yapılması konusunda ivedilikle çözüm bekliyorum. Tarafıma dönüş yapılmasını talep ediyorum.

Mehmet Mehmet 1.174 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mehmet2 g

  10 gün oldu ne arayan var ne soran müdürlüğünde bayiden kalır yanı yok,!

 • Mehmet18 Ağustos

  Günlerdir çözüm beklemekteyim. Hala net bir açıklama yapılmıyor. Gerçekten bir bayiinin bizi markadan bu kadar soğutmasına helal olsun diyorum.

 • Mehmet17 Ağustos

  Sayın Arçelik yetkilileri. Süreç beni ve ailemi oldukça yordu, lütfen sizlere sormak danışmak istiyorum, 1. Temmuz ayında almış olduğum buzdolabının yanında Arçelik'in kampanya hediyesi olan mf 30 qb fırın bana 1168 TL'ye nasıl satılıyor? Arçelik'in sitesinde ve diğer bayilerdeki liste fiyatı 569 TL olmasına rağmen? Hediye ürün parayla satılıyor. 2. Bayinin satıştan sonra tarafıma vermiş olduğu müşteri kartında da belirtilen satın almış olduğum derin dondurucu ile evime gönderilen ve faturası kesilen derin dondurucu nasıl farklı olabiliyor ve benden 900 TL fark isteniyor? Burada açıkça ortadaki Arçelik Buca bayiisi Garaj ticaret hem insanlık olarak hem de ticaret olarak usulsüz yollara başvurmuş, beni ve ailemi mağdur etmiştir. Genel olarak bayiinin yapmış olduğu hile ve usulsüzlüklerin ivedilikle çözülmesini, tarafıma bilgi verilmesini ve yaşamış olduğum mağduriyetimin bayii tarafından karşılanmasını talep ediyorum.

 • Mehmet14 Ağustos

  İlginiz için teşekkür ediyorum ancak bu konu benim için çok hassas, tarafıma yapılan usulsüzlüğün en yakın zamanda çözüme kavuşturulmasını talep ediyorum.

 • Arçelik Temsilcisi14 Ağustos

  Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

Ziyaretçi Yorumları