sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Arçelik Aldığım Ürünü Teslim Etmedi!

İlke İlke09 Ekim 2019 16:12

24 Eylül 2019 tarihinde www.arcelik.com.tr üzerinden bir adet 6343 kodlu bulaşık makinesi, bir adet de bir miktar indirim ile cm3940k kodlu çay makinesi siparişi verdim. 30 Ekim 2019 tarihinde bulaşık makinesi tarafıma teslim edildi ve sorunsuz şekilde kuruldu. Almış olduğum çay makinesi 26 Eylül 2019 tarihinde bina görevlime teslim edilmiş. Kutu içerisine baktırdığımda, faturanın çay makinesi olarak kesilmiş olmasına rağmen kutu içeriğinden K3300 kodlu telve kahve makinesi çıktığını öğrendim. Bu durum üzerine Arçelik’e hatanın mühim olmayan insanlık hali olduğunu ve gerekirse farkını verebileceğimi, kahve makinesinin kalmasını istediğimi söyledim.

Arçelik tarafından ise kutuyu alıp bir Yurtiçi Kargo Şubesi’ne gitmem ve Arçelik’e iade kodu ile göndermem talimatı verildi. Bu aşamada en az 15 telefon görüşmesi yapıldı ve her seferinde –iletişime geçenler nazik olsa da- böyle saçma sapan ve hiçbir firmaya yakışmayacak teklif ile tarafımca alınan çay makinesini teslim dahi etmeden ürünü iade etmem istendi.

Doğal olarak bu aşamada hiçbir şekilde kendi ürünümü teslim almadan bu ürünü iade etmeyeceğimi belirttim. Tarafıma söylenilen ise “kahve makinesini alan kişinin mağdur olduğu”. Bana almış olduğum ürünü teslim etmeyen Arçelik; sanki son telve makinesini bana göndermiş gibi diğer müşterisini de mağdur etmiştir. Büyük şirketler bu gibi durumlarda müşterilerinin mağduriyetini gidermek için girişimlerde, jestlerde bulunurlar. Kaldı ki somut olayda tarafımca fark ödeme teklifi daha ilk görüşmede kendilerine iletildi.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon İlke 17 Ekim 2019 17:52

Bugüne kadar birebir iletişim kurduğum bütün çalışanlar son derece kibar ve ilgiliydi. O kadar çok kişiyle görüştüm ki isimlerini birer birer yazıp teşekkür edemiyorum maalesef. Yalnızca çalışanlara teşekkür ederim, kendilerini birçok görüşmede germiş isem affola. Şikayetim Arçelik’in uygun gördüğü şekilde çözüldü. 300TL’lik alet için 30000TL’lik stres yaratan; kendini büyük firma sanmakta olan ve kölesi gibi görmekte olduğu müşterisi ile adeta dalga geçen bu markayı bundan sonra asla kullanmayacağım ve herhangi bir tanıdığımın da kullanmaması için elimden geleni yapacağım. Saygılarımla.

Arçelik Logo Arçelik 09 Ekim 2019 19:20

Sevgili müşterimiz , Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler