Arçelik 8123 Ycm Çamaşır Makinesi Mağduriyeti

Gül Gül12 Eylül 2019 23:22

Arçelik bayisinden 31.08.2019 tarihinde 8123 ycm modelinde çamaşır makinesi aldık. Satış sırasında stoklarında bu ürün olmadığını, fabrikadan çıkışı beklediklerini ve fabrikadan çıkınca bize teslim edileceğini ve 10 günü bulacağını söylediler. Biz de kullanmakta olduğumuz makinenin çalıştığını, acelemiz olmadığını, bir yerlerden bulunan değil, yeni çıkışlı ürün istediğimizi özellikle söyledik. 2 gün sonra yetkili servis bize kutusuz ve uygun ambalajlanmamış bir makine getirdi. Niye kutusuz olduğunu sorduğumuzda: "Siz eskilerde kalmışsınız. Artık bu şekilde geliyor. " dediler. (Sonradan başka bir Arçelik bayisine sorduğumuzda: "Kesinlikle böyle bir şey olmadığını, kutulu geldiğini ve size büyük ihtimalle teşhir ürünü gönderilmiştir. " şeklinde yanıt aldık.) Kendi aldığımız bayi ise "Kutu olmayabilir ama şu şekilde ambalajlanmış olması gerekir. " dedi ancak bize gelen ürün o şekilde de ambalajlanmamıştı!

Yetkili servis elemanları galoş giymeden içeri girdiler. Eski makine çıkartıldıktan sonra biri yeni makineyi kurmaya başladı. Diğeri ise elinde cep telefonuyla evimizin içinde dolaşmaya başladı. Hem montaja baktık hem de görüş alanımızın dışına çıkan elemanı kontrol etmeye çalıştık. Kullanımını dinledik ve kapıya gittiğimizde diğer elemanın çoktan gittiğini gördük! Makineyi incelediğimizde deterjan ve yumuşatıcı gözünün kirli ve toz bağlamış olduğunu gördük. Bu ürünün teşhir ya da uzun süre beklemiş bir ürün olduğunu düşündük. Ürünü aldığımız bayiyi arayarak 8123 ycm olup olmadığını sorduk. Şu anda ellerinde olmadığını, fabrika çıkışını beklediklerini söylediler. Hemen müşteri hizmetlerini aradık ve yaşanan sorunları anlattık. Makineyi kullanmadığımızı, bu ürünü kabul etmediğimizi ve başta söylediğimiz gibi yeni çıkışlı ürünle değiştirme isteğimizi ilettik. En yakın zamanda bilgi verileceğini söylediler. Birkaç defa müşteri hizmetlerinden farklı kişilere aynı durumu anlatmak zorunda kaldık ve aldığımız cevap hep aynıydı.

11 Eylül tarihinde yetkili servis müdürü bizi arayarak uygun ambalaj fotoğrafı atacağını ve 1 saat içinde arayacağını söyledi. Ancak fotoğraf da atılmadı, arayan da olmadı. Bugün bayiye gidip bu durumun nasıl çözüleceğini sorduk. Birkaç telefon görüşmesinden sonra depoda ne varsa onun gönderileceğini, hangi tarih çıkışlı gönderileceğini oradan göremediğini söyledi. Ürünü değiştirme talebimize de üst birimle konuştuğunu ancak değiştirmeyeceklerini, isterlerse tüketici heyetine gidebilirler yanıtını aldığını söyledi. Hem mağdur, hem makinesiziz.

 • - Görüntüleme
 • 3Yorum

Cevaplar

Arçelik Logo Arçelik 13 Eylül 2019 08:12

Sevgili müşterimiz , Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ziyaretçi 17 Eylül 2019 08:33  

  Bu mağduriyeti yaşatan hangi bayi acaba?

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Ziyaretçi 19 Eylül 2019 05:29  

  Ankara'da Atlantis AVM'deki Arçelik bayi.

  profile-icon Ziyaretçi 19 Eylül 2019 05:27  

  Ankara'da Atlantis AVM'deki Arçelik bayi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler