sta-4-hoverİyi Çözüm

570505EB Arçelik Nofrost Buzdolabı Sorunları

Ali Ali18 Mayıs 17:25

570505eb numaralı Arçelik Buzdolabı 4 gün önce kuruldu. O günden beridir bir gün içinde 23 saat falan çalışıyor. Bir de benim aldığım üründen gaz akış sesinden ziyade gaz haşırtı sesi geliyor. İade talebiyle gelen servis "ses normal, ayrıca o kadar uzun çalışırsa motor yanar" dedi. Yani Arçelik buzdolabı alırsanız böyle bir problemde servisin size inanması için motorun yanması gerekiyor. Eklediğimi videoda ortamda sadece buzdolabı çalışıyor, başka hiçbir şey yok. Motorun sesinde de sıkıntı yok. Ama o hırıltı ve gıcırtı sesi motor çalıştığı sürece yani neredeyse 24 saat sürekli var. Bazen sesin rengi değişiyor, sanki birisi pipetle ayranın dibini höpürdetiyor.

Şikayet: İzmir Gaziemir'de Arçelik bayiinden aldığım ve 14 Mayıs 2020 cuma günü kurulumu yapılan buzdolabı fişe takıldığı günden beri susmuyor. Günde belki 22 saat belki de daha fazla çalışıyor. Motorunun durduğuna 4 günde toplam iki kere şahit oldum. Ev Amerikan mutfak ve sürekli mutfakta oturuyoruz. İlk gün sadece gaz akış sesi, fan sesi ve motor sesi geliyordu. Bir gün sonra da garip bir sürtme sesi gibi, fırtına sesi gibi bir ses başladı. Bazen arada ocağa bakıyorum bir şey mi kaynıyor diye. Öyle saçma bir ses. 39 desibelden çok daha fazla olduğundan eminim. 45 falan olabilir ve rutin bir ses de değil, sürekli beynimizin içinde. Daha önce çok buzdolabı inceledim. Satın aldıktan sonra da kullananların evlerinde dinledim. Bu ses normal bir gaz akış sesi değil. Videoda rahatça duyuluyor.

İade talebim sonucunda 18 Mayıs 2020 tarihinde gelen Karabağlar servis elemanı tahmin ettiğim gibi "normal ses bu, bunlar böyle çalışıyor hep" dedi. 39 desibel demek kolay ama servis elemanları desibel ölçer taşımıyormuş yanında. E bunun gürültülü olduğunu nasıl ispatlayacağım. Çok uzun çalışıyor şikayetime de "o kadar çalışsa bu alet yanar" cevabını aldım.

ben bu problemin Arçelik müşteri ilişkileri ve servisi ile çözüleceğini düşünmüyorum. Çünkü gürültüyü iadeye hatta onarıma sebep olacak bir gerekçe olarak görmüyorlar.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 6Yorum

Cevaplar

profile-icon Ali 3 hafta önce

Güncelleme: İkinci kez servis geldi. Daha ilgili birisiydi. Buzluk bölümünün kapağını açıp kılcal gaz borusuna yalıtım malzemesi kapladı. O gaz sesi bir nebze azaldı.

profile-icon Ali 18 Mayıs 17:38

Otomatik cevap geldi, kesin çözlür şimdi.

Arçelik Logo Arçelik 18 Mayıs 17:29

Sevgili müşterimiz , Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Arçelik ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Arçelik Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888 www.arcelik.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Meltem 3 hafta önce  

  Nisan ayından beri aynı problemle uğraşıyorum. Allah yardımcınız olsun. Bir çözüm bulabilirseniz lütfen yazın.

  • 4Yorum
  Cevapları Gizle (4) arrow
  profile-icon Meltem 3 hafta önce  

  Sizin adınıza sevindim. Güle güle kullanın, yaptırdığınız işlemi not ettim. Ben de bu işlemin yapılmasını talep ederim.

  profile-icon Ali 3 hafta önce  

  2 hafta sonra falan sürekli çalışma problemi de azaldı ya da biz alıştık duymuyoruz :d Buzdolabının diğer fonksiyonları başarılı en azından. Bizim yaptırdığımız işlemi servise yaptırıp güzel günlerde kullanın derim. İyi günler.

  profile-icon Ali 3 hafta önce  

  Yani sizinkisi de aynı ses ise bu kesinlikle arıza kaynaklı bir şey değil. Tamamen ürün geliştiricilerin ihmal ettiği bir nokta ya da maliyet minimizasyonu için karar mercilerinin es geçtiği bir adım.

  profile-icon Ali 3 hafta önce  

  Meltem Hanım teşekkürler. 2. Kez servis yolladılar. İlkine göre ilgili birisi geldi. Dondurucu kısmının olduğu yerdeki kapağı söküp kılcal boruya bitüm ile yalıtım yaptı. Gaz sesi hala geliyor ama eskisine göre daha derinden geliyor.

 • profile-icon Aylin 22 Mayıs 15:13  

  14 mayıstan beri İstanbul Dudullu Arçelik firmasından aldığım buzdolabı çalışmıyor servis 14 mayısta geldi halen tamir yapılmadan bekliyoruz parça sipariş verilmiş onu bekliyormuşuz halende beklemedeyiz bende bana gelen maile cevap yazdım cevap gelmedi

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler