31 Ekim 2016

Arçelik Makinem Gürültülü Çalışıyor.

Makineyi 1 ay kadar önce aldım. 2 gün sonra çok gürültülü diye şikayetimiz üzerine servis geldi, bizi haklı buldu ve değişim kararı verdi. Birkaç gün sonra değişim yapıldı. Ancak 2 gün sonra kapağın kapağın açılırken gürültü yaptığını ve alt sepetin açılırken yerinden çıktığını gördüm ve tekrar servisi aradım. Servisten geldiler 3 arızada da haklı buldular ve parça değişimi yapacaklarını söylediler. Bende yeni cihazda hem de değişim yapılmış sağlam denilen cihazda parça değişimi olmasını kabul etmedim ve ücret iadesi istedim. 3-4 gün sonra servis aradı ve ücret iadesi talebimizin kabul görmediğini bildirdi. Bunun üzerine 4440888 den arayıp talebimi oraya bildirdim. 10 gün bana dönmediler. 18.10.2016 da aramıştım. 28.10.2016 da tekrar aradım. Talebiniz teknik servis tarafından kabul edilmemiş dediler. Yetkili birisi ile görüştüreceklerini söylediler. Bekliyorum. Ücret iadesi istiyorum, lütfen.

Cumhur 7.673 Okunma

Cevaplar

 • Cumhur 02 Kasım 2016

  Arçelik Genel Müdürlüğünden 02.11.2016 da Zuhal hanım tekrar aradı. Bağlı olduğum Bölge Müdürlüğündeki İlgili mühendisin ücret iadesini onaylamadığını, parça değişimi yapmak istediklerini belirttiğini iletti. Lütuf buyurmuşlar. Parayla rezil olmak buna derim. Ya benim ilk aldığım makine bu kadar sorunlu değildi. Sadece gürültülü çalışıyordu. Teknisyenleri geldi, gördü ve bana hak verip değişim kararı verdi. Gelin görün ki değişim yapılan makinede 2 arıza birden daha çıktı. Yani şikayetim 1 iken 3 oldu. Ve değişim olan makineyi sadece 1 defa kullandıktan sonra bu arızalar çıktı ortaya. İki gün sonra da servise bildirdim durumu. Onlarda gelip gördüler ve bana hak verdiler. Parça değişimini onlar ısrarla talep ediyorlar, bende ısrarla kabul etmiyorum. Yasal platformlarda hakkımı araryacağım, ve bu ücreti faizi ile birlikte alacağım. Koskoca Arçelik müşterisi ile resmen dalga geçiyor. Elinizi vicdanınıza koyun biraz. Yeni diye değiştirilen bir cihazın 3 gün içerisinde parça değişi mi yapılır mı? Marka olmuş bir firmayı şiddetle kınıyorum. Buradan yineliyorum, makinenin ücret iadesi yapılmasını talep ediyorum. Bu arada şunu da söyleyeyim, ya insan hiç olmazsa yeni bir makine ile değiştirelim talebin de bulunur. Maalesef onu da yapmadılar, alay ediyorlar resmen. Bundan sonra Arçelik markasına paydos, her yerde anlatacağım bu yapılan haksızlığı. Helal etmiyorum o parayı size.

 • Cumhur 02 Kasım 2016

  Arçelik Genel Müdürlüğünden 02.11.2016 da Zuhal hanım tekrar aradı. Bağlı olduğum Bölge Müdürlüğündeki İlgili mühendisin ücret iadesini onaylamadığını, parça değişimi yapmak istediklerini belirttiğini iletti. Lütuf buyurmuşlar. Parayla rezil olmak buna derim. Ya benim ilk aldığım makine bu kadar sorunlu değildi. Sadece gürültülü çalışıyordu. Teknisyenleri geldi, gördü ve bana hak verip değişim kararı verdi. Gelin görün ki değişim yapılan makinede 2 arıza birden daha çıktı. Yani şikayetim 1 iken 3 oldu. Ve değişim olan makineyi sadece 1 defa kullandıktan sonra bu arızalar çıktı ortaya. İki gün sonra da servise bildirdim durumu. Onlarda gelip gördüler ve bana hak verdiler. Parça değişimini onlar ısrarla talep ediyorlar, bende ısrarla kabul etmiyorum. Yasal platformlarda hakkımı araryacağım, ve bu ücreti faizi ile birlikte alacağım. Koskoca Arçelik müşterisi ile resmen dalga geçiyor.

 • Cumhur 31 Ekim 2016

  Arçelik Genel Müdürlüğünden Zuhal Hanım tarafından 31.10.2016 tarihinde arandım. Çok büyük bir dikkatle dinledi beni. Yaklaşımı çok samimi ve iyi idi. Bu ürünün tekrar değişimini ve parça değişimi istemediğimi, ücret iadesi istediğimi yineledim. O da konuyu ilgili mercilere iletip bir hafta içerisinde tekrar döneceklerini bildirdi. Bu ilgilerinden dolayı şimdiden teşekkür eder, sorunun çözümü için gereğini yapacakları inancıyla saygılar sunarım.

 • Arçelik Temsilcisi31 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön