Arçelik Garanti Kapsamındaki Üründen Ücret İstediler!

Ahmet E. |

Bir İnternet sitesinden 29.07.2011’de k2710 ekmek yapma makinesi satın aldım.
8-10 kez ancak kullandığım makineyi satmaya karar verdim ve Şırnak ilinden bir arkadaşa makineyi sattım. Ne hikmetse çalışmasında hiçbir sorun olmayan makine oraya gidince arızalandı. Servise götürüldü.

Ancak servis; kartının yandığını ve bunun için 85 tl ücret alınacağını söylemiş.Garanti için bizdeki kullanma kılavuzunun arkasında ki garanti belgesini de, münferit bir şekilde düzenlenmiş firma imza, kaşe,tarih bulunan bir Arçelik garanti belgesini de kabul etmeyerek illa faturasını talep etmişler.

Ben arkadaşa 50 tl ye satmış olduğum bu ürün için bende 85 tl ücret istenmesini aklım almıyor. Bu bir tarafa hala garantisi devam eden bir ürüne neden ücret isteniyor. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

Etiketler :

Kalite - Deformasyon Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet E.
  26 Şubat
  13:21

  Yalannn.. Külliyen yalan.. Arçelik beni hiç bir şekilde aramadı. Görüşmedi. 1 haftalık aramalarım sonucunda en sonunda hüsran ile sonuçlandı. Müşteri hizmetlerini aradım. İlla fatura ibraz edeceksiniz, bizim prosedürümüz bu diye kaldırıp attılar beni.
  Satan firma bir e-ticaret firması. Ve şu anda kapanmış. Yok yok yani firma yok. Ben faturasını nerden bulayım. 2 adet garanti belgesi var. Bi tanesi kaşeli imzalı.
  Garantisi bitmemiş bir ürün için bana bu sıkıntıyı çektirdilerya yazıklar olsun arçelik..
  Artık arçelik markasına da altus markasına da güvenim kalmadı.
  2 ay önce sıfır buzdolabı almıştım arçelikten. Almaz olaydım. İllallah dedirttiler yani...

 • 21 Şubat
  10:03

  İlginiz için teşekkür ediyoruz

  Tüketicimizin başvurusuyla ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır.

  ARÇELİK AŞ.
  TÜKETİCİ HİZMETLERİ

  444 0 888
  www.arcelik.com