02 Eylül 2013

Arçelik Buzdolabım Soğutmuyor!

15.07.2009 tarihinde Balıkesir Erdek Arçelik'ten 5092 NFY model no-frost buzdolabı aldık. Buzdolabı yaz aylarında 2 ay çalışmaktadır. 2. senesinden itibaren buzdolabı soğutmamaya başladı. Buzluk kısmına koyduğumuz su buz tutmuyor, alt tarafa koyduğumuz yemekler de 2. günde bozulmaya başladı.

2010 yazından 2013 yazına kadar 4 yaz buzdolabı için servis çağırmamıza rağmen,gelen servis buzdolabında sorun olmadığını, ortamın sıcak olması nedeniyle dolabın kendini korumaya alabileceğini belirtti. (evin sıcaklığı 30 derece)

30 derece dolaplar için çok sıcak bir ortam ise Akdeniz bölgesinde, Güney Doğu Anadolu'da buzdolaplarının hiç çalışmaması gerekir diye düşünüyorum.

Kübra 272 Okunma

Cevaplar

  • Kübra17 Ağustos 2015

    2013 yılında başlatılan işlemlerden bizim haberimiz olmadı. Arçelik firmasının haberi var mı? Geçen yıl yazlığımıza gidememiştik buzdolabı kullanılmadı. Bu yaz da Çalışır umuduyla buzdolabını fişe taktık. Buzdolabı çalıştı tüm erzaklarımızı buzdolabına yerleştirdik. Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor. Bu nedenle alt kısımda ki tüm erzaklar bozuldu. Ürüne ekstra Ücret ödeyerek garanti süresini uzatmamıza rağmen mağduruz ve ürünü aldığımızdan beri kullanamıyoruz. 30 senelik eski bir buzdolabı ile idare etmek zorunda kalıyoruz. Acilen mağduriyetimizin giderilmesi rica ediyoruz.

  • Arçelik Temsilcisi02 Eylül 2013

    İlginiz için teşekkür ediyoruz Tüketicimizin başvurusuyla ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. ARÇELİK AŞ. TÜKETİCİ HİZMETLERİ 444 0 888 www.arcelik.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön