20 Mart 2017

Arçelik 7 Üründen 5 Tanesi Bozuk ve Kırık!

Evlilik için bütün eşyalarımızı Arçelik'ten aldık. İlk önce bozuk davlumbazı taktılar. Sonra değiştirmek için yaklaşık 10 gün uğraştık bekledik. Cumartesi günü diğer eşyalarımız geldi bulaşık makinesinin altı kırık, televizyon tamamen bozuk, ankastre setindeki ocağın düğmesi eğri kırılmak üzere. Buzdolabını henüz çalıştırmadık fakat ona da kesin bozuk gözüyle bakıyorum. Ha bu arada kombi var bir de getirmek ve kurdurmak için 20 gün uğraştığımız 7 ustayla kurulan kombi. Kombi takıldığında çalıştı ama yakındır bozulması. Can alıcı noktaya gelince peşin ödeyerek aldığımız bu ürünlerin değişimi için arkasından bizim koşturmamız gerekiyor. Ne aldığımız bayi ilgileniyor ne de bir yetkili aradı. Satış sonrası hizmetler diye bir birim yok. 7 üründe 5 tanesi bozuk ve kırık çıkıyorsa Arçelik'ten almadan önce 99 kez düşünmek gerekmiş. İşin özeti paramızla rezil olduk.

Mustafa 6.085 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa28 Mart 2017

  Ar-sız-çelik ten kesinlikle ürün almayın. Bozuk ürünleri sattıkları gibi karşınızda muhatap bulmanın yolu yok. Arayabileceğiniz tek yer çağrı merkezi. Zaten çözüm üreten merci hiç yok. Tam bir 'nasılda kazıkladım enayiyi' mantığı var. Ürünleri kutusundan bozuk çıkıyor. Sonra müşteri uğraşsın dursun. Son 40 günümün 25 gününü arçelikle geçiriyorum. Ellerinden gelen bütün zorluğu çıkarıyorlar. Müşteriyi cezalandırma mantığında oldukları sürece, müşteri arar durumu geldikleri günü görmekte yakındır. Hem parandan olup hem de pişman olmak istiyorsan hiç düşünme Arçelik bayine koş demek son derece isabetli olacaktır. Arçelik e çok alternatif marka olduğunu ve fiyat olarak daha uygun olduğunu düşünerek değerlendirmek çok daha iyi olacaktı. Keşke Arçelik almasaydım. Hem onca zaman kaybım hem de param ve üstüne üstelik uğraşlarım var. Evime gidesim gelmiyor Arçelik sayesinde.

 • Mustafa28 Mart 2017

  Arçelik size artık söyleyecek söz bulamıyorum. Gün geçmeden yeni skandallar arka arkaya geliyor. Muhatap bulmak mümkün değil. Hem bozuk kırık ürün satıyorsunuz hem ürününüzün arkasında duran yok. Özel müşteri temsilcisine gelince 2 gündür arıyorum zahmet telefonu açan bile yok. Henüz montajı yeni yapılmış fakat bir kez dahil (evet hiç kullanmadım) ürünleriniz çalışmıyor. Kutusundan kırık bozuk çıkan ürünlerin arkasına duran yok. Paramızla rezil ettiniz bizi. 3 kez servisin gelip kurduğu bulaşık makinesinin resimleri aşağıda. Eminim ki Arçelik çalışanı kimse bu markayı kullanmıyordur. Hem pahalı hem bozuk.

 • Mustafa27 Mart 2017

  Arçelik ten aldığım 7 üründen 5 tanesi arızalı ve kırık çıkmıştı. Yanılmışım 5, 6 ya çıktı. Bulaşık makinesinin alt kısmı kutudan kırık çıktı (kutuyu servis açıyor). Değiştireceklerini söylediler 1 hafta sonra değişim oldu fakat değişmesine rağmen hala kırık. Ama Arçelik hep aynı taktikle devam ediyor servis açalım kontrol edelim falan... Yaklaşık 5-6 haftadır aldığım ürünlerinin değişimi, arıza giderilmesi, servisiyle uğraşıyorum. Haftada en az 3 gün Arçelik servisi evimizde. Bir firmanın bu kadar çok mağdur ettiğini daha önce hiç görmemiştim. En büyük hatayı bütün ürünlerimi Arçelik ten alarak yaptım. Galiba en sonunda bütün ürünleri kamyona yükleyip geri göndereceğim. Bir firmanın sattığı bütün ürünler arızalı çıkıyorsa almadan önce 500 kez düşünmek lazım. Uğraştığınız, zaman kaybınız, evinize ürün giriş çıkışında giren pislikte cabası. Hem pahalıya al, hem mağdur ol. (Resimler Aşağıda)

 • Arçelik Temsilcisi20 Mart 2017

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri 444 0 888 / 0850 210 08 88 www.arcelik.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön