sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Aras Kargo Ürünü Paramparça Getirip Kontrol Etmeme İzin Vermemiştir!

Pars Pars24 Ekim 04:33

Özet: Aras Kargo kırık ürün getirir, eve kurye çağırma hizmeti çalışmaz, ürünü apartman kapısına bırakıp imza bile almadan gider, 5 tane şikayet çağrısı oluşturulduğu halde soruna bir cevap bile vermez

İlgili Şube: Plazalar - Kağıthane/İstanbul Teslimat Kodu: yu 947235

Trendyol'da bir mobilya mağazasından satın aldığım mobilya, Aras Kargo tarafından paramparça halde getirilmiştir. 2 parçası ortadan ikiye ayrılmıştır. 3-4 parçada çatlaklar vardır. Ürünü yollayan firma paketlemeyi düzgün yapmıştır.

Şimdi burada kusur üretici firmada mı, Aras Kargo'da mı? Diye sorabilirsiniz. Ben Aras Kargo'nun kusurunu söyleyeyim. Kargoyu getiren ürünü apartman kapsına bırakmıştır. Ben ürünü teslim aldığımda gitmişti. Yani kontrol etmeme izin verilmedi. Herhangi bir imza alınmadı. Hasar tespit tutanağı ve kontrol için fırsat bile verilmemiştir. T. C. Kimlik no bile alınmamıştır. Ürünün bana verildiğini ne biliyorlar ayrıca? Bu apayrı bir şikayet konusu.

Aras Kargo'nun 2. Kusuru:

Ürün 30 Eylül'de teslim edildi. Ben 10 Ekim gibi Trendyol'a iade başvurusu yaptım. Ürün ağır ve arabam olmadığı için Aras Kargo Eve Kurye Hizmeti'ne tam 4 kere başvurdum. Bana verilen yanıtını söylüyorum: 'Yarın sabah gelecekler'. Sonuç: Bugün 24 Ekim, hala gelmedi. Yani Trendyol'da işleyen iade süreci Aras Kargo yüzünden bozuldu. Ben ürünü üretici firmaya gönderip, Aras Kargo ile aralarında çözmelerini isteyecektim.

Şimdi beni 2 açıdan mağdur eden Aras Kargo'nun kırık ürünü gelip almasını ve hasarının bedelini ödemesini istiyorum. Ürünü açtığım gibi geri paketledim ve 10 Ekim'den beri bir köşede duruyor.

Aras Kargo'yu mahkemeye şikayet edeceğim gibi cevap verilmeyen her gün yeni şikayeti her mecrada açacağım.

Aras Kargo'nun müşteri hizmetlerine 5. Şikayetimi yaptıktan sonra arayan ve soran olmadı.

Trendyol'dan 479 TL'ye aldığım ürün artık çöp olduğu için 479 TL'nin tamamının iade edilmesini istiyorum. Ürünü istedikleri gibi alıp kullanabilirler.

 

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Aras Kargo Logo Aras Kargo 1 gün önce

Sevgili Müşterimiz, Aras Kargo olarak bugün itibariyle Şikayetvar platformunda aktif olarak yer almaya başladığımızı ve şikayetlerinize olabilecek en kısa sürede cevap vereceğimizi bildirir; Daha önce yaşadığınız şikayetiniz için üzgün olduğumuzu ve memnuniyetiniz için tüm gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi ister, Sağlıklı günler dileriz. Aras Kargo www.araskargo.com.tr 444 2552

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Pars 24 Ekim 18:52  

  Konuyu desteklemenizi rica ediyorum.

 • profile-icon Orhan 24 Ekim 13:58  

  Ben paketi teslim almadan önce, açıp kontrol etmek istediğimde kargo teslimat görevlisi ile kavga edecektik. Bana kargoyu teslim almadan önce kontrol edemezsin dedi. Yüksek sesle tartıştık. Aras Kargo'yu boykot edelim ve kullanmayalım.

  • 1Destekçi

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler