Aras Kargo Ürünü Adrese Teslim Etmeyip Şubeden Alın Diyor!

Bektaş Bektaş17 Şubat 18:36

 11.02.2020 salı günü Malatya’dan peynir aldım. 13.02.2020' de Aras Kargo Bilecik şubesinden bir bayan aradı kargonuz geldi şubeden alabilirsiniz dedi. Ben de niye adrese teslim etmiyorsunuz? Paramla ben size mi hizmet edeceğim yoksa siz bana mı hizmet edeceksiniz dedim. Yarın getirebiliriz dediler. Cuma gelmedi. Cumartesi 12.00 de aradım. Neden getirmediniz dedim. Klasik yalanını söylediler. Adreste kimse yoktu diye. Oysa tüm gün evde 5 kişi vardı.

 Beyefendi getiremeyiz şubeden alın dediler. Ben de mecbursunuz, şikayet ederim dedim. Bildiğiniz yere şikayet edin dediler. Aras Kargo genel merkezini üç kez aradım. Birinde 29 dakika bekledim. Telefonuma cevap veren olmadı. Pazartesi 3 kez daha aradım. 22 dakika bekledim, eşim aradı 20 dakika bekledi. Telefonumuzu açan olmadı. 

Peynirin koktuğuna mı yanarsın. Kargonun geri gittiğine mi yanarsın, saatlerce bunlarla uğraştığına mı yanarsın, sinirlerinin bozulduğuna mı yanarsın? Paranla rezil olmak istiyorsan Aras Kargo ile yap diye boşa dememişler. Ben mecbur kalmadıkça Aras Kargo'yu kullanmıyorum, Yurtiçi Kargo ya da PTT Kargo'yu kullanıyorum. 

AMA karşı taraf Aras Kargo'ya vermiş işte. Yalnız bunu sosyal medya da ve her ortamda anlatacağım. Önce Tüketici Hakem Heyeti, Çözülmezse avukat kızıma iş çıkar, dava açacağım. Bu size son ikazımdır. Dürüst esnaf olun. İşinizi adam gibi yapın yapmayacaksanız işi bırakın, yapan gelsin.

Cevaplar

profile-icon Bektaş 2 hafta önce

IC603566001 numaralı Malatya'dan gönderilen kargo adresime teslim edilmedi geri gitti, geliş gidiş masrafı ödendi. Tekrar üçüncü kez ücret ödenerek karga tekrar tarafıma gönderildi. Yine adresime teslim edilmedi geri gitti dördüncü kez kargo ücreti ödenip ürün gönderen tarafından teslim alındı. Bu arada peynir kokmuş. Bu nasıl bir zulümdür ki teslim etmediğiniz ürüne 4 kez kargo ücreti alıp bir de ürünü git gel yaparak kokuttunuz. Lütfen 130 TL'mi ödeyin.

profile-icon Bektaş 2 hafta önce

IC603566001 numaralı Malatya'dan adıma gönderilen kargo adresime teslim edilmedi. Malatya'ya geri gitti tekrar hem gönderme hem geri gitme hem de tekrar gönderme parası ödenerek kargo tekrar bana gönderildi. Yine adresime teslim edilmeden Malatya'ya geri gitti. Dördüncü ücret ödenerek kargo Malatya'dan gönderici tarafından teslim alındı. Bu arada içindeki peynir bozulmuş. Bu nasıl bir zulümdür hem 4 kere para aldınız, hem adresime teslim etmediniz, hem de peynirin bozulup atılmasına neden oldunuz. Lütfen 130 TL'mi geri ödeyin.

profile-icon Bektaş 20 Şubat 19:15

Kargomu göndericiye geri iade etmişler. Göndericiye teslim ederken hem getirme hemde geri götürme ücreti istemişler. Bana teslim etmediği ürünü iade edip yapmadığı işe çift para istiyorlar. Bu kadar  haksız bir şirket görmedim. 11.02.2020 tarihinde gönderilen kargom ile ilgili 13.02.2020 tarihinde Aras Kargo Bilecik şubesinden bir bayan aradı. Kargonuz var şubeden alın diye. Ben de siz adrese teslim edeceksiniz işiniz bu dedim. Cuma günü getirebiliriz dediler. Bende olsun dedim. Cuma geçti cumartesi öğlen aradım. Ürünün niçin gelmediğini sordum. Geldik evde bulamadık dediler. Ben de yalan söylüyorsunuz evde 5 kişi vardı dedim. Hem kapıya ikaz kağıdı yapıştırmamışsınız, hem de diğer şirketler cepten ararlardı. Bende aşağıdaki bakkala bırakın derdim, dedim. Kadın gelip şubeden alın dedi. Ben kabul etmiyorum. Paramla ben mi size hizmet edeceğim, siz mi bana hizmet edeceksiniz, şikayet ederim dedim. Bayan da istediğiniz yere şikayet edin dedi. Genel merkezi defalarca aradım. Bir 29 dakika, bir 21 dakika bir 17 dakika bekledim ama telefonumu açan olmadı. En son 20.02.2020 de telefonu düşürebildim. Şikayetimi bildirdim. Ürünümün adrese iade edildiğini burada öğrendim. Göndericiyi aradım. Gönderici hem gönderi hem de iade ücreti istediklerini söyledi. Ayrıca bir de tekrar geri gönderme ücreti istemişler. Ben bu kadar haksız bir firma görmedim. Hem Tüketici Hakem Heyetine hem hukuka gideceğim. Ayrıca sosyal medyada paylaşacağım. Herkese de anlatacağım. Yok öyle tüketiciyi saf yerine koymak.

profile-icon Bektaş 17 Şubat 18:37

Ben bu kadar beleşçi, bu kadar saygısız bir Kargo Firması görmedim. 11.02.2020 salı günü Malatya’dan peynir aldım. 13.02.2020 de Aras Kargo Bilecik şubesinden bir bayan aradı kargonuz geldi şubeden alabilirsiniz dedi. Ben de niye adrese teslim etmiyorsunuz? Paramla ben size mi hizmet edeceğim yoksa siz bana mı hizmet edeceksiniz dedim. Yarın getirebiliriz dediler. cuma gelmedi. Cumartesi 12.00 de aradım. Neden getirmediniz dedim. Klasik yalanını söylediler. Adreste kimse yoktu diye. Oysa tüm gün evde 5 kişi vardı. saygısızca, Beyefendi getiremeyiz şubeden alın dediler. Ben de mecbursunuz, şikayet ederim dedim. Bildiğiniz yere şikayet edin dediler. Aras kargo genel merkezini üç kez aradım. Birinde 29 dakika bekledim. Telefonuma cevap veren olmadı. Pazartesi 3kez daha aradım. 22 dakika bekledim, eşim aradı 20 dakika bekledi. Telefonumuzu açan olmadı. Peynirin koktuğuna mı yanarsın. Kargonun geri gittiğine mi yanarsın, saatlerce bunlarla uğraştığına mı yanarsın, sinirlerinin bozulduğuna mı yanarsın? Ben mecbur kalmadıkça Aras Kargo'yu kullanmıyorum. Ama karşı taraf Aras Kargo'ya vermiş işte. Yalnız bunu sosyal medayada ve her ortamda anlatacağım. Önce Tüketici Hakem Heyeti, Çözülmezse avukat kızıma iş çıkar, dava açacağım. Bu size son ikazımdır. Dürüst esnaf olun. İşinizi adam gibi yapın yapmayacaksanız işi bırakın, yapan gelsin.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler