Aras Kargo ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Bekir'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Aras Kargo Teslim Edilmemekte Israr Edilen Kargo

625görüntüleme
Bekir
Bekir 26 Kasım 2020 12:20

Trendyol'dan aldığım 2 parça ağır ürünümü sipariş verdim. İlk olarak kargonun Aras Kargo Beymer Şubesine geldikten sonraki gün ilk gün kargo takip sitesi üzerinden kargonun teslim edilemediği ve "alıcı kargoyu kabul etmiyor" şeklinde not düşüldüğünü gördüm. Fakat ne mesaj geldi ne arandım ne de kargonun dağıtıma çıktığı ile ilgili bir mesaj aldım. Evime gelmeleri ve beni evde bulamamaları imkansız çünkü evimde güvenlik var ve beni aramadan kimseyi içeriye alamazlar ve güvenlik de aramadığına göre evime gelen olmadı. Daha sonra müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattığımda tekrar teslimata çıkması için talepte bulunduklarını belirttiler ve bu sefer mesajlar ve kurye için bir kod mesaj olarak geldi ama yine evime gelen olmadı çünkü en azından güvenlik beni aramadı. Bu sefer de adres yetersiz o yüzden teslim edemedik yazmışlar. Adres yanlış ise ilk gün nasıl alıcı kargoyu kabul etmedi, bu da ayrı bir soru. Daha sonra müşteri hizmetleriyle tekrar konuştuğumda yeniden Teslimat talebi oluşturdum yarın dağıtıma çıkabileceği söylendi. Fakat sabaha baktığımda Teslim Edildi olarak işaretleyip Devir Kontrol tarafından alındığını yazmışlar. Bu da benim yeniden dağıtıma çıkarma talebimi egale ediyor. Yani sonuç olarak bunun da önüne geçmenin yolunu bulmuşlar ve benim olan kargonun benim birincil yakınım olmasa bile Devir Kontrol adı altında sadece tekrar dağıtıma çıkarmamak için ve benim adım olmadan başka bir isime teslim edilmesidir. Bu bir ihlaldir veyahut şubelerinin teftiş etmemesidir. Onların yaptıklarından habersizliğini ya da buna karşı yaptırım uygulanmamasıdır. Bu şikayetim bu şube için alınan aynı başlıklı tek şikayet de değildir. İnsanların kargolarını açık bir şekilde, prosedüre uygun ve insanları mağdur etmeden dağıtmanızı rica ediyorum. Eğer ki gerçekten insanların evine gidip evde bulamıyorsanız evlerine geldiğiniz zaman sadece arama yaparak bile geldiğinizi kanıtlayabilirsiniz. İnsanlar da kargolarını sıkıntı yaşamadan bizzat kendileri teslim alabilirler, Devir Kontrol değil.

Kargom şahsıma hala teslim edilmedi. Tanımadığım ve birinci dereceden yakınım olmayan birisine teslim edildi olarak gösterildiği için de tekrar dağıtıma çıkartamıyorum. Kargomun tekrar dağıtıma çıkarılıp kargom adresime geldiğinde de bana ulaşılmasını talep ediyorum. Gereğini yapmanızı rica ediyorum.

Aras Kargo Logo
Aras Kargo26 Kasım 2020 13:05

Merhaba, Öncelikle yaşadığınız sorun için üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Talebinizi değerlendirmeye aldık. En kısa süre içinde konuyu detaylı inceleyerek size bilgi vereceğiz. Sevgilerimizle, Aras Kargo www.araskargo.com.tr 444 25 52

Bekir
Bekir28 Kasım 2020 19:13

Konu ile ilgili hala bir geri dönüş alamadım. Otomatik mesaj dışında, sorunumu ve benimle aynı soruna sahip binlerce insanın sorununu çözebilecek bir yetkili ile iletişime geçebilir miyim?

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler