Toplam çözüm sayısı
..
Aras Kargo ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Çağatay'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma
ile

Aras Kargo 'nun Hizmet Anlayışı Sıfır

9310görüntüleme
Çağatay
Çağatay 04 Şubat 2021 11:38

Aras Kargo İstanbul ® Çamlıca Şubesi tarafından teslim edilmesi gereken 1652790864018 takip kodlu kargom için 18/01/2021'den beri bana yaşatılan kötü müşteri deneyimini özetliyorum; 1.) 18/01/2021'de SMS gönderip ürünü teslim ettik dediler. Ürün teslim edilmedi. 2.) Takip ekranından ürün kime teslim edilmiş diye kontrol ettim. Teslim alan kişi olarak "Teslim Alan" yazıyor.

3.) Çamlıca şubesini defalarca aradım. Telefon açılmıyor. Otomatik santral sürekli hattan atıyor. Siz de müşteri olarak bir deneyin bakalım da, sinirlenmeden durabilecek misiniz. 4.) 21/01/2021'de İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğüne şikayette bulundum. Şikayet kodu 212101720310. 5.) Şikayetimin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen kimse arayıp bilgi vermedi. 6.) Bunun üzerine 29/01/2021'de bölge müdürlüğünü tekrar aradım. Gün içinde bilgi vereceklerini söylediler. Hiçbir geri dönüş olmadı.

7.) 04/02/2021 'de bu kez Genel Müdürlüğü aradım. Dahili numara bilmediğim için operatöre aktarılmak istedim. Otomatik santral beni operatöre aktarmak yerine bekletip bekletip sonra da hattan atıyor. Dahili telefon numaralarını bilmek zorunda değilim. Müşteri olarak bunu da deneyin bakalım siz bağlanabilecek misiniz? Derdinizi anlatacak bir muhatap ararken sürekli olarak hattın yüzünüze kapanması karşısında ne hissedeceksiniz? 8.) Aynı gün 444 2 552 numaralı Müşteri Hattını tekrar aradım. Bana sürekli olarak “işleminizi sağlıyorum, işleminizi sağladım, işleminizi kontrol ediyorum” deniyor. Daha yetkili birisiyle görüşmek istiyorum, çağrı merkezinin şefiyle görüşmek istiyorum, kimseye aktarılmıyorum. İstersen mail yoluyla şikayet et diyorlar.

  9.) Çamlıca şubesini daha önce de şikayet ettim. Sonra kargomu getirip kafamıza atar gibi attılar. Şikayet görüşmelerimde bunu da söylüyorum ama bir kişi bile “özür dileriz” demiyor. Kimse beni arayıp “Bir sorun yaşamışsınız, nasıl yardımcı olalım” demiyor. 10.) Şikayetimi teslimat gecikmesi olarak sınıflandırıyorlar. Teslim edilmediği halde yalan söyleyip teslim ettik diyorlar. Sonra da 15 gündür peşlerinden koşturuyorlar. Bir kez bile geri dönüş yapıp bilgi vermiyorlar. Aras Kargo Çamlıca Şubesi kötü olduğu kadar, bölge müdürlüğü de, müşteri hattı da, genel müdürlük de kötü bir hizmet anlayışı içinde. Siz kim oluyorsunuz da 15 gündür peşinizden koşturuyorsunuz beni. Bir kez bile geri dönüş sağlamıyorsunuz. Bir de ulaşılmaz kılıyorsunuz kendinizi.

Gelişme
Gelişme

06 Şubat 2021 13:45

Aras Kargo müşteri ile inatlaşmaya ve yalan söylemeye devam ediyor.

Çözdük dedikleri sorun çözülmedi. Teslim ettik dedikleri kargo teslim edilmedi. Kargomun şu anda kimin elinde olduğu da belli değil.

İstanbul Çamlıca Şubesi tarafından teslim edilmesi gereken 1652790864018 takip kodlu kargom için 18/01/2021 tarihinden beri bana yaşattıkları rezil müşteri deneyiminin ikinci perdesini yazıyorum.

1.) Sisteminizde 15 gün önce teslim edildi gözüken kargom için çağrı merkezi bugün arayarak "Kargonuz bugün site güvenliğine teslim edildi" diyor. Aynı kargo ikinci kez nasıl teslim edilebilir? Demek ki daha önce teslim edilmemiş ve yalan söylemişsiniz. Beni 15 gündür peşinizden koşturuyorsunuz.

2.) Bugün site güvenliğine teslim edildi denilen kargo, güvenlikte yok. Çağrı merkezini tekrar aradım, teslim edilen kişinin ismini sordum. Hiçbir isim yok. Yani kime teslim edildiği belli değil. Teslim edilip edilmediği bile belli değil.

3.) Adresime teslim etmekle sorumlu olduğunuz kargomu Çamlıca Şubeniz neden daireme değil de, güvenliğe bırakıyor? Ben söyleyeyim nedeni; Kibir nedeniyle gelmiyor. Çünkü daha önce de şikayet ettim aynı şubeyi. Şikayetim üzerine zahmet edip gelmiş ve paketimi kapıya atarak gitmişlerdi.

4.) Ayrıca siz kimden izin aldınız da benim kargomu başkasına teslim ediyorsunuz? Bana ait bir şeyin başkasına teslim edilmesine ben izin verdim mi? Üstelik kime teslim ettiğiniz bile belli değil. İsim yok ortada.

15 gün boyunca cevap vermeye tenezzül etmediniz ama Şikayetvar'a yazınca anında aradınız. Demek ki siz ancak dürtülerek iş yapıyorsunuz. Ama onu da tam yapamadınız. Şu anda kargomun nerede, kimin elinde olduğu ve ne zaman bana teslim edileceği bilinmiyor.

Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Hem Çamlıca Şubesi'ni hem de bugüne kadar çağrı merkezinde görüştüğüm tüm isimleri tek tek belirterek Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın'a şikayet edeceğim. İşinizi doğru düzgün yapın. Yapmayacaksanız siz gidersiniz, yerinize layıkıyla yapacak başkası gelir.

Ayrıca benim iznim olmadan bana ait bir şeyi başkasına teslim edemezsiniz. Bu KVKK'ya aykırı (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu). Bu iş biraz daha uzarsa CİMER'e şikayet edeceğim. O zaman ne kadar ceza yiyeceğinizi siz düşünün.

Aras Kargo Logo
Aras Kargo04 Şubat 2021 11:38

Değerli müşterimiz iletmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli aksiyonların alınması için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. En kısa süre içerisinde tarafınıza bilgi dönüşü yapılacaktır.

Aras Kargo Logo
Aras Kargo04 Şubat 2021 11:42

Merhaba, Öncelikle yaşadığınız sorun için üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Talebinizi değerlendirmeye aldık. En kısa süre içinde konuyu detaylı inceleyerek size bilgi vereceğiz. Sevgilerimizle, Aras Kargo www.araskargo.com.tr 444 25 52

Çağatay
Çağatay06 Şubat 2021 12:43

Aras Kargo müşteri ile inatlaşmaya ve yalan söylemeye devam ediyor.

Çağatay
Çağatay06 Şubat 2021 13:00

1.) 15 gün boyunca cevap vermeye tenezzül etmeyen Aras Kargo, Şikayetvar'a yazınca anında aradı. Demek ki, dürtülerek iş yapıyorlar. 2.) Sisteminizde 15 gün önce teslim edildi gözüken kargom için çağrı merkezi bugün arayarak "Kargonuz bugün site güvenliğine teslim edildi" diyor. Aynı kargo ikinci kez nasıl teslim edilebilir? Demek ki daha önce teslim edilmemiş ve yalan söylemişsiniz. Beni 15 gündür peşinizden koşturuyorsunuz. 3.) Bugün site güvenliğine teslim edildi denilen kargo güvenlikte yok. Çağrı merkezini tekrar aradım, teslim edilen kişinin ismini sordum. Hiçbir isim yok. Yani kime teslim edildiği belli değil. Teslim edilip edilmediği de belli değil. 4.) Adresime teslim etmekle sorumlu olduğunuz kargomu Çamlıca Şubeniz neden daireme değil de, güvenliğe bırakıyor? Ben söyleyeyim nedeni; Kibir nedeniyle gelmiyor. Çünkü daha önce de şikayet ettim aynı şubeyi. Şikayetim üzerine zahmet edip geldiler ve paketimi kapıya atarak gittiler. 5.) Ayrıca siz kimden izin aldınız da benim kargomu başkasına teslim ediyorsunuz? Bana ait bir şeyin başkasına teslim edilmesine ben izin verdim mi? Üstelik kime teslim ettiğiniz bile belli değil. İsim yok ortada. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Hem Çamlıca Şubesi'ni hem de bugüne kadar çağrı merkezinde görüştüğüm tüm isimleri tek tek belirterek Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın'a şikayet edeceğim. İşinizi doğru düzgün yapın. Yapmayacaksanız siz gidersiniz, yerinize layıkıyla yapacak başkası gelir.

1 Yorum

Çağatay
Çağatay21 Şubat 2021 17:16
 

Şikayetvar'a yazdıktan sonra iş çözüldü. Daha önce 2 hafta çözümsüz bırakılan, geri dönüş sağlanmayan, ilgilenilmeyen sorunum birkaç gün içinde çözüldü. Demek ki böyle davranılmasını istiyorlar. Sorunun çözüldüğünü yazmak için ben de 2 hafta bekledim. Şikayetimi ne kadar çok insan okursa, o kadar iyi. Bu arada işin komik tarafı Aras Kargo televizyon reklamlarına başladı. Eminim şirket içinde canla başla çalışan ve reklamdaki gibi teşekkürü hak eden pek çok insan vardır. Saygı duyulacak emeklerini gölgeleyen iş arkadaşları ve şubeleri olduğunu onlar da bilmeli diğer yandan. Mesela İstanbul Çamlıca Şubesi bu teşekkürü zerre kadar hak etmiyor.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 05 Aralık 2021 10:49

2 Aralık 2021 de Trendyol' dan sipariş etmiş olduğum ürün Raman' dan yola çıkmış aynı gün Diyarbakır' a varmış, lakin sonrasında 3 gün boyunca hiçbir faaliyet güncellemesi gelmemiştir.  Buna ek olarak kimseye de ulaşamıyorum. 444 2552 telefon numarasından sorguladığımda kargomun İstanbul' a dün gel...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 25 Haziran 2021 17:17

Aras Kargo'dan 1068*******23 takip numaralı kargo ile gönderilen ürünü kutusunu açtığımda elektrik süpürgesinin çift taraflı tekerlerinin kırılmış olduğunu gördüm. Arka sağ ve sol tekerin kırılması kutunun hem sağdan hem de soldan darbe alması demektir. Kutu üzerinde kırılır uyarı yazısıda var. Duru...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Nisan 2021 17:21

İnternetten güvendiğim bir siteden sipariş ettiğim ürün Aras Kargo'ya veriliyor. Ürün ertesi gün dağıtıma çıkmıştır mesajı geliyor telefon numarama saat sabah 9 civarı 01/04/21 Cuma tarihinde, çok güzel. Saat tam 11:24 saatinde dağıtıcı beyefendi ya da kurye her neyse arayıp kargo ücretim olduğunu k...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Şubat 2021 20:50

15.02.2021 de Niğde Bor Şubenizden gönderilen gözlüklerim 16.02.2021 de apartman görevlisine teslim edilmiş. Bende 18.02.2021'de görevliden aldım. Şubeniz çalışanı telefon numaramı yanlış girdiği için kargom çıktı mı, teslim edildi mi herhangi bir mesaj gelmedi. Ben de bugün sordum, gelmiş aldım. Ka...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi