03 Mayıs 2018
Yorum Yap
#10400512

Aras Kargo Kapıda Ödeme Güvencesi Yalanı

Bir markanın internet üzerinden satın aldığım ürünü Aras Kargo Kapıda Ödeme Güvencesi ile geldi. Gelen ürünün ücret ödemesini yapmadan paketini açıp kontrol etmeme izin verilmedi. Paketi açtığımda ise sipariş ettiğim ile gelen ürünün alakası olmadığını, gönderen firmanın da aslında benim siparişini geçtiğim firma olmadığını, internetten araştırdığımda ise bir nevi yanıltıcı olduklarını öğrendim. Şubeye gidip yapılan kredi kartı işleminin iptalini, gönderi ücretlerini karşılayabileceğimi söylediğim halde işlem iptali yapılmadı. Ödemeyi Aras Kargo'ya yaptığım halde ücret iadesini yapmamaları bir nevi haksızlığa göz yummaktır. Şube çalışanları ile müşteri hizmetlerinin söyledikleri de birbiri ile alakasızdır. Hakkımı aramak için hem Aras Kargo'yu hem de ürünü gönderen firmayı şikayet edeceğim.

Yucel 65 Okunma

Cevaplar

 • Yucel11 Mayıs 2018

  Aras Kargo aksiyon alındığını söylüyor ama bana yansıyan herhangi bir aksiyon yok ortada. Bu da yeni geçiştirme cevabı sanırım.

 • Yucel07 Mayıs 2018

  Sonuç olarak mağduriyetim giderilmedi. Gerekli aksiyondan kastınız nedir? Şikayetimi iletmek mi?

 • Aras Kargo Temsilcisi05 Mayıs 2018

  Merhaba, Konu hususunda gerekli araştırmalar yapılarak tespitler doğrultusunda aksiyon alınmıştır. Müşterimize Bilgilendirme yapılmış olup, yaşanan sıkıntı adına üzgün olduğumuzu sizin nezdinizde kendisine bir kez daha iletiriz. işbirliklerinin devamı temennisi ve saygılarımızla. ARAS KARGO MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ 444 25 52

 • Yucel04 Mayıs 2018

  Kompetan Dağıtım üzerinden sipariş ettiğim ürünleri kapıda ödeme ile Aras Kargo ürünlerimi getirdi. Ödeme yapmadan önce ürünleri kontrol etmek istediğimde kargo yetkilisi izin veremeyeceğini, önce ödemeyi alması gerektiğini belirtti. Ödemeyi yaptıktan sonra kargoyu açtığımda sipariş ettiğim lacosteoutlet. Net ile alakası olmayan ürünlerin geldiğini gördüm. Kargo şubesi üzerinden ücret iadesini talep edip, gönderi ücretlerini karşılayabileceğimi belirtmeme rağmen işlem iptalini yapmadı. Kargoyu taşıma irsaliyesiz ve faturasız getirdiler. Bunun için Aras Kargo'yu ve Kompetan Dağıtımı maliyeye şikayet ettim. Ücret iadesi için de Aras Kargo ve Kompetan firmasını Tüketici Mahkemesi'ne vereceğim. Dün Aras Kargo merkezinden aradılar ve ücret iadesini yapamayacaklarını belirtmelerini de eklemek isterim.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler