Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Aras Kargo Getirmediği Ürünü Müşteri İstemiyor Diye Kayıt Etmiş

profile
07 Haziran
148

28.05.2023 tarihinde amazon.com ®’dan Samsung Galaxy ® TAB a8 tablet satın aldım. Ürün teslim tarihi: 05.06.2023 olarak verildi.

29.05.2023’te ürünün Aras Kargo kargoya teslim edildiği mail ile bildirildi ve tarafıma link geldi. Birkaç gün bekledikten sonra ürün tarafıma iletilmediği için kargo takip’e baktım. Aras Kargo’nun geldiği ve bana ulaşamadığı için ürünü şubeye döndürdüğü yazıyordu. Aras Kargo müşteri hizmetlerini aradım ancak verdiğim takip numarası ile böyle bir gönderi teslim almadıklarını, ürünü aldığım satıcı ile iletişime geçmemi önerdiler.

31.05.2023’te Amazon ®’u aradım. Üründe hiçbir sorun olmadığını depolarında kaldığını ve en geç 05.06.2023’e kadar tarafıma teslim edileceğini ilettiler.

02.06.2023’te sipariş durumuna bakmak için siteye girdiğimde siparişin iptal olduğunu gördüm.

Tekrar Amazon müşteri hizmetlerini aradım ve Aras Kargo, ürünü getirdiğini ve benim teslim almak istemediğimi belirten bir kayıt açmış ve bu sebeple de siparişim iptal olmuş.

Ne teslim için uğruyorsunuz, ne telefon ile aranıyorum, ne de ürünü istemediğimi bildiriyorum. Ama olmayan bahaneleri sisteme tanımlayıp siparişimin iptal olmasına sebebiyet veriyorsunuz. İşinizi düzgün yapmıyorsunuz. Onu anladık, ama yalan yanlış olmayan bilgileri sisteme tanımlayıp insanları mağdur etmeyin bari.

Aras Kargo Getirmediği Ürünü Müşteri İstemiyor Diye Kayıt Etmiş
Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Aras Kargo Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 38 dk 4 sn
Aras Kargo Logo
07 Haziran 08:24

Değerli Müşterimiz; Öncelikle yaşadığınız sorun için üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz.Talebiniz ilgili birimlerimiz ile paylaşılmış olup, müşteri temsilcimiz en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır. Sevgilerimizle, Aras Kargo www.araskargo.com.tr 444 25 52

Gaye
12 Haziran 09:21

Aras Kargo yetkilileri, Ürünü taşıma esnasında kaybedip nasıl olur da müşteriyi aradık ulaşamadık, adres bilgisi hatalıydı gibi ithamlarda bulunuyor ve bu şekilde kayıt açıp siparişimi iptal ettiriyorsunuz? Birileri bana mantıklı bir açıklama yapabilecek mi? Şubeniz, şikayetime karşılık girdiğim adresin eksik olduğunu ve beni aramanıza rağmen ulaşamadığını belirtmiş. Müşteri temsilcinizle görüştüm. Tarafıma arama yapılmadığını teyit etti. Bu anlamda bir kayıta ulaşılamamış. Ürünü satın aldığım Amazon adresin eksik olmadığını tüm detayların yazdığını da iletti. Hala açıklama bekliyorum neden yanlış beyanlarda bulunuyorsunuz? Ürünün kargoda kaybolduğunu, müşterinize karşı mahcup olduğunuzu bildirmek bu kadar zor mu?

Gaye
13 Haziran 08:54

Amazon'dan aynı ürünü yine satın aldım. Adres değiştirmedim, hiçbir bilgi güncellemedim. Ne hikmetse bir önceki siparişimde eksik adres var, müşteriyi aradık ulaşılamıyor, müşteri ürünü teslim almayı reddetti gibi bahaneler ile siparişimin iptal olmasına sebep olan Aras Kargo, yeniden satın aldığım ürünümü getirdi, beni cep numaramdan arayarak geldiğini bildirdi ve ürünü teslim etti. Demek ki neymiş adres doğruymuş, arayınca ulaşılabiliyormuş, ürünü bana teslim ettiklerinde ürünü teslim alıyormuşum. Kimse hala mantıklı bir yanıt vermiyor, yaşadığım süreç hakkında özür dilemiyor. Yazık...

Benzer Şikayetler

1

Şubesinden, Taşıdığı Gönderiden Bihaber ISO9001 Belgeli Aras Kargo

profile
26 Temmuz
544

14/07/2023 cuma günü Aras Kargo Mersin Pozcu şubenizden Bodrum'a gönderilmek üzere kargo teslim ettim. Teslim edilecek olan islamhaneleri mahallesine sadece pazartesi- çarşamba ve cuma günleri dağıtım yapıldığı söylenerek ilave ücretlendirilerek 185,40 TL tahsil edildi. Takip eden pazartesi ve çarşa...

Aras Kargo Gönderim Teslim Edilmedi

profile
24 Mayıs
190

Kargom teslim edilmedi. Yoldayız, geliyoruz! 3436493709567 takip numaralı kargonuzu teslim etmek üzere 2 saat içerisinde adresinizde olacağız. Adresinizde olduğunuzu teyit etmek veya teslimat tercihinizi değiştirmek için linke tıklayınız: https://Aras. La/foh07m b016. Akşam baktığımızda kargo taki...

Aras Kargo Adrese Teslim Edemedi

profile
04 Mayıs
212

Trendyol'dan aynı günde 5 adet sipariş verdim. Ancak Aras Kargo ile gelecek olan siparişim evde olmadığı için teslim edilemedi. Trendyol üzerinden Aras Kargo gönderi bilgilerine bağlandığımda kargo takip kısmında teslim edilemedi gibi bir ibare yoktu. Bugün 03.05.2023 tarihinde 09:01'de teslim edilm...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Aras Kargo Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 38 dk 4 sn
Benzer Şikayet Yaz