1 g
Yorum Yap
#11855953

Aras 'ın Usulsüz Ücret Talebi

9097059302648 numaralı kargomu GS Store (Galatasaray Mağazacılık) iade etmek istedim. Söz konusu firmanın adresinde bir karışıklık olmuş, ekli resimde görüleceği üzere GS Store yazmana rağmen kargo adresi St Store (Solo Türk) mağazasına yönlendirilmiştir. Kargoyu alan görevli tarafından iade etmek istediğim firmanın isimlerinin farklı olduğu konusunda uyarılmadım. Sonuç olarak, adres St Store yanlış adrese gitti, sonrasında Sirkeci şubesine geri döndü ve bu konuyla ilgili herhangi bir bilgilendirmede tarafıma bulunmadılar. Ben şubeye gittiğimde kargonun geri döndüğünü öğrendim.


Tekrardan kargomu yönlendirmek istediğimde tarafımdan ücret talep edilmiştir. Hatta kargomu geri almak istersem ücret ödemem gerektiği ifade edilmiş olup, aksi halde kargomun tarafıma iade edilmeyeceği belirtilmiştir. Özetle Aras Kargo ürünüme el koymuş oluyor. Eğer en başta görevlinin GS Store değil sistemde St Store çıktığını belirtseydi, böyle bir yanlış yapılmayacaktı, bile bile yanlış firmaya kargom yönlendirildi.


Kargomun iade süresi Aras Kargo yüzünden dolmuş olup, iade edemeyeceğim. Bir de kargomu iade almak için ekstra ücret ödeme durumunda bırakılıyorum.


Kargonun bir an önce tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Aksi takdirde ekstra ücret talebini, kargomun el koyulması ve iademin gerçekleştirilme süresinin Aras Kargo yüzünden dolması sebebiyle hakkımı adli mercilerde arayacağımın bilinmesini isterim.
Madem, kargonun girilen adresi GS Store değil de St Store ise neden bile bile yanlış yönlendirildi...


İletişim: 0534 358**

Caner Caner 371 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler