26 Nisan 2013

Aras Kargo Müşteriye Paketin Kontrol Ettirilmemesi!

Sözü edilen şey firma çalışma prensibiyle açıklanabilinecek bir şey değildir. Kargo teslim alacağı ürünü kontrol etmekle hükümlü olduğu gibi, eğer ürün darbeli v. s. ise nasıl kabul etmiyor ise bende bu hükmü yerine getirmiş ve kapıma sağlam olarak getirmiş olduğunu varsaydığımız ürünün kontrolünü yapıp imza ile hükmü üzerime alma hakkına sahibim.

Teslim aldım diye imza atıp, kontrol için daha sonra açmam gibi bir zorlama söz konusu olamaz. Şirket Prensipleri iş ahlakına aykırı olamaz. Yani imzayı atıp hükmü üzerine al sonra hak ara denemez. Tüketiciye bu şekilde bir zorluk çıkarılmasının hiç kimse etik olduğunu iddia edemez. Bu şirketin işleyişi ile alakalı değildir, hak gasbıdır.

Mehmet 6.675 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet 26 Nisan 2013

    Bu kondaki işleyişi yaşayanlar bilmektedir ki; imza atmakla kargoyu hasarsız aldım hükmünü kargo şirketleri işleme koymakta ve müşteriye sorumluluk sizde denilmektedir. Bunun için de ayrı bir mücadele süreci yasanmaktadır. Konuşmamızda da cevap değil işleyişimiz bu şekilde denerek konu kapatılmaya ve kabul edersen mantığı dayatılmaya çalışılmıştır. Sonuç olarak ta bana teslim edilmeyen ve geri iade edilen bir paket söz konusudur.

  • Aras Kargo Temsilcisi26 Nisan 2013

    merhaba, müşterimize yazılı&sözlü gerekli bilgilendirme yapılmıştır. sizin nezdiniz de iletmek isteriz ki; Kargomu teslim alma esnasında kontrol edebilir miyim? Kargonuzu, kuryemizden imza karşılığı teslim aldıktan sonra açarak kontrol edebilirsiniz. Kargo ambalajında gözle görülür bir problem olmadığı sürece teslim alma işlemi yapılmadan kargolar açılamaz. Kargonuzu imza karşılığı teslim aldıktan sonra kuryemiz eşliğinde içeriğini kontrol edebilir, herhangi bir hasar durumunda “kargo durum tespit tutanağı” tutularak gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla ARAS KARGO A.Ş. Müşteri İlişkileri Müdürlüğü 444 25 52

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön